Wiersz i opowiadanie na każdy miesiąc roku

,,Wiersz i opowiadanie na każdy dzień roku - o miłości do samej siebie" Ewy Lewandowskiej przeczytałem z wielkim zainteresowaniem oraz głębokim namysłem nad ich walorami edukacyjnymi oraz terapeutycznymi.

Książka ,,Wiersze i opowiadania na każdy dzień roku - o miłości do samej siebie" zawiera 12 wierszy i tyleż opowiadań terapeutycznych przyporządkowanych do każdego miesiąca w roku oraz wiersz i opowiadanie przewodnie, które znajdują się na początku tomu.

Opowiadania są bardzo ciepłe w swojej treści, wzbudzają empatię, szacunek do samego siebie, rozwijają wyobraźnię, poszerzają zakres słownictwa czytelników, kształtują pozytywne postawy wobec innych osób i otoczenia przyrodniczo-społecznego. Posiadają wielką wartość relaksacyjną w dzisiejszym zneurotyzowanym świecie, w którym dominują pośpiech i rywalizacja.

Zaletą wierszy i opowiadań jest kształtowanie zamiłowania do czytelnictwa żywych treści, co jest takie ważne w natłoku symboliki narzucanej przez Internet i gry komputerowe. Bajki i opowiadania niepromujące rywalizacji i przemocy należy doceniać w wychowaniu jako przeciwwagę dla przekazów wyzwalających strach i agresję. Te ostatnie są bardzo popularne w mediach. Ceńmy sobie środki społecznej komunikacji, ale nie zapominajmy o przyjaźni do książki.

Informacje dodatkowe o Wiersz i opowiadanie na każdy miesiąc roku:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2022-01-13

Kup książkę Wiersz i opowiadanie na każdy miesiąc roku

Wiersz i opowiadanie na każdy miesiąc roku - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung