Wielka wyprawa myszki

Zabawna, miła w odbiorze i pięknie ilustrowana wierszowana opowieść przeznaczona dla najmłodszego czytelnika o uroczej, małej myszce. Znudzona czekaniem na mamę myszka opuszcza norkę i wyrusza w świat. Podczas wędrówki przeżywa mnóstwo przygód: staje oko w oko z jastrzębiem, leci balonem, płynie na rybie, poznaje mieszkańców łąki, stawu, lasu i podziemi.

Książka stanowi bogate źródło wiedzy dla maluszka, który razem z myszką uczestniczy w poznawaniu świata i przyrody. Pomagają mu w tym zadaniu pytania występujące na każdej stronie zaczynające się od słów: "Zgaduj, zgadula...", które odnoszą się do treści książki. Dzięki nim dziecko wspaniale się bawi, lepiej rozumie przeczytaną treść, wzbogaca i utrwala nowe słownictwo.

Autorem historyjki "Wielka wyprawa myszki" jest Wiesława Zaręba.

Książka pt. "Wielka wyprawa myszki" należy do kategorii "Bajki wiersze i opowiadania". Świetnie nadaje się do czytania o każdej porze dnia, również przed zaśnięciem. Wesołe historyjki z morałem dają dziecku wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Wybór krótkich historii to doskonały sposób na to, aby kilkuletnie dziecko utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Książki dla dzieci w wieku 3-4 lat są niezwykle pomocnym narzędziem wspierającym intensywny rozwój małego człowieka w tym okresie.

Poznaj 5 zalet czytania książeczek z maluchami:

Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija jego zdolność kojarzenia faktów i rozwiązywania problemów.

Pobudza w nich ciekawość świata.

Ładne, barwne ilustracje stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.

Ponadto lektura książeczek wspiera przedszkolaków w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i wzbogaca ich słownictwo.

To wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu lektura zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

"Wielka wyprawa myszki" wydało Wydawnictwo Kameleon. Jeśli ta książeczka zaintryguje dziecko, to zobacz też inne publikacje tego wydawcy.

Informacje dodatkowe o Wielka wyprawa myszki:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-03-13

Kup książkę Wielka wyprawa myszki

Myszka w mieście
Wiesława Zaręba0
Okładka ksiązki - Myszka w mieście

Kolejna część przygód ciekawskiej myszki. Myszka budzi się ze snu i postanawia wyruszyć do miasta. Po drodze poszukuje krowy, która daje różowe mleko...

O muchomorze, który nie chciał być trujący
Wiesława Zaręba0
Okładka ksiązki - O muchomorze, który nie chciał być trujący

Muchomor jest wesoły i sympatyczny. Wszystkie zwierzęta w lesie go znają i lubią. Chętnie pomaga innym i wspaniale opowiada ciekawe historie. Pewnego razu...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung