Andrzej Frycz Modrzewski tworzył w Brzezinach, Julian Tuwim kochał Inowłódz, Marcin Bielski spisywał Kronikę wszytkiego świata w Pajęcznie.
Kazimierz Wielki odnalazł miłość życia w Opocznie, Kazimierzowi Jagiellończykowi Krzyżacy składali hołd w Piotrkowie Trybunalskim, Władysław Jagiełło wracał wielokrotnie do Przedborza.
Wielka historia działa się na oczach mieszkańców małych miast, a dziś dzięki opowieściom Grażyny Bąkiewicz, Zuzanny Orlińskiej i Pawła Wakuły może o nich przeczytać każde dziecko w Polsce.
Bo na historię Polski składają się właśnie te mniej i bardziej doniosłe zdarzenia, które rozgrywały się w małych ojczyznach, bliskich każdemu z nas.
Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2020-09-03
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 248
Artur Rubinstein był genialnym dzieckiem - bo bardzo muzykalnym. Porywał swoją grą, koncertował w najsłynniejszych salach świata, szczególnie ceniono go...
Trzeci tom fenomenalnego cyklu ,,Uczeń sztukmistrza", wyróżnionego w konkursie Książka Roku Ibby 2021. Marcin Zięba wraz ze swoim mistrzem - cyrkowcem...
Przeczytane:2021-02-09, Ocena: 6, Przeczytałem,
Wypełnione historią karty książki, opowiadają o miastach z rejonu województwa łódzkiego. Przenoszą nas w momenty przełomowe dla historii Polski; takie jak np: „Potop szwedzki”, „hołd Krzyżacki” i wiele, wiele innych.
Każde miasto, to osobna opowieść, każde miasto to tajemnica, którą pragnie się odkryć podążając za autorami…
Dzięki tej książce możemy poniekąd przenieść się w świat tamtejszych zdarzeń, być ich uczestnikami i poznawać wydarzenia tak ważne dla naszej ojczyzny.
Dla nas ta pozycja okazała się nie lada gratką. Autorzy przekazali nam wiele wiadomości z zakresu historii małych, niepozornych miast i miasteczek, które przecież nie raz mijaliśmy na mapie naszych wędrówek, nie zwracając na nie uwagi - a które teraz z pewnością odwiedzimy.
-----------------------------------------------------------------
ZAPRASZAM DO WYSŁUCHANIA OPINII MŁODEGO CZYTELNIKA O TEJ WŁAŚNIE KSIĄŻCE :)
www.wopisie.pl