WIEK-NIEWAŻNY cz. 1 Szukając siebie

Historia współczesnej miłości z depresją w tle

Jest to historia opowiedziana z punktu widzenia głównej bohaterki, która od dziecka leczy się na depresję lękową. Przyczyną jej depresji jest rozwijający się od czasów szkolnych brak akceptacji własnego ciała i wysoko rozwiniętej wrażliwości. Największym dramatem małej dziewczynki okazała się kochliwość. Pragnęła kochać i być kochaną. Dorosła Katarzyna, chcąc uniknąć kolejnych rozczarowań, poświęciła się pracy, która przyniosła owoce w postaci stabilizacji materialnej. Samotna trzydziestoletnia bizneswoman uważa, że nie można jej kochać, co jest przyczyną jej nieustannej frustracji. Kontakty z mężczyznami przynoszą jej kolejne rozczarowania. Kobieta boi się mężczyzn i samej miłości. Poznajemy ją gdy, jest u kresu wytrzymałości. Wtedy nagle na jej drodze staje Dariusz Zięba.

Wrażliwy matematyk

Dariusz zostaje zatrudniony po odejściu jednego z pracowników pani Kowalskiej. Niestety to nie ona przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną, dlatego trzydziestoletni mężczyzna zostaje przyjęty. Kasia zakochuje się w panu Ziębie wbrew swojej woli i postanawia zrobić wszystko, aby wyrzucić z serca kolejne niechciane uczucie. Powstrzymywana skrupułami związanymi z podpisaną umową, musi znosić obecność mężczyzny, z każdym dniem przekonując się, że Dariusz to mężczyzna idealny. Jednak to nie jest prawdą.

Czy pan Zięba zakocha się w Kasi?

Kobieta będzie miała ogromne dylematy sercowe. On będzie wysyłał jej pewne sygnały świadczące o tym, że się nią interesuje, a ona z całej siły będzie walczyła z wiarą w to, że jej uczucie może zostać odwzajemnione. Co stanie się, gdy Daro w końcu wyzna miłość swojej szefowej?

Przeczytaj WIEK-NIEWAŻNY cz. 1. Szukając siebie.

Informacje dodatkowe o WIEK-NIEWAŻNY cz. 1 Szukając siebie:

Avatar użytkownika - Czytadlo
Czytadlo
Przeczytane:2023-07-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

Szukając spełnienia

Jeżeli szukacie historii pełnej emocji, która skupia się na wewnętrznym świecie bohaterki, samotności, strachu i bezsilności, która towarzyszy codziennemu życiu oraz poszukiwaniu sensu - to właśnie ją znaleźliście.

"WIEK-NIEWAŻNY - Szukając siebie" autorstwa Eweliny C. Lisowskiej składa się z dwóch części, które opisują różne etapy życia bohaterki. W pierwszej części poznajemy jej dzieciństwo i szkołę, a w drugiej części śledzimy jej dorosłe życie i próbę znalezienia spełnienia.

Opowieść rozpoczyna się od wspomnień bohaterki z dzieciństwa. Autorka w barwny sposób opisuje doświadczenia, zabawy i pierwsze fascynacje, szczególnie związane z końmi. Czytelnik jest zaproszony do odkrycia, jak mała Kasia rozwijała swoją pasję i jak wpływała na nią jej rodzina. Autorka przeplata te wspomnienia z wątkiem szkolnym, przedstawiając pierwsze dni w szkole i trudności, z jakimi się spotykała. Opisuje uczucia osamotnienia, niezrozumienia i niskiej samooceny, które towarzyszyły jej przez wiele lat.

W drugiej części książki przenosimy się do dorosłego życia bohaterki. Widzimy, jak stara się odnaleźć w świecie, zdobyć edukację i osiągnąć sukces zawodowy. Jednak mimo tych osiągnięć wewnętrzne problemy nadal ją dręczą. Autorka szczegółowo opisuje zmagania Katarzyny Kowalskiej z samotnością, niską samooceną i brakiem miłości. Ukazuje, jak te problemy wpływają na jej relacje z innymi ludźmi i jak próbuje znaleźć spełnienie w pracy i pasjach. Mimo sukcesów zawodowych główna bohaterka przeżywa wewnętrzne konflikty emocjonalne związane również z miłością.

Język używany przez autorkę jest prosty, ale jednocześnie pełen emocji. Opisy są obrazowe i łatwo wczuć się w przeżycia bohaterki. Czytelnik odczuwa jej ból, ale także nadzieję, że w końcu znajdzie siebie i prawdziwe szczęście. Książka porusza wiele uniwersalnych tematów, takich jak poszukiwanie tożsamości, akceptacja siebie, miłość i samotność.

Podsumowując, "WIEK-NIEWAŻNY - Szukając siebie" to emocjonalna historia, która porusza wiele ważnych tematów. Można powiedzieć, że jest to szczera opowieść o poszukiwaniu tożsamości i miłości. Książka oferuje poruszające i inspirujące spojrzenie na życie bohaterki. Jeśli interesują Cię historie o samootwieraniu się, walki z własnymi demonami i odkrywaniu prawdziwego "ja", ta książka może Cię zainteresować.

Avatar użytkownika - easosnowska
easosnowska
Przeczytane:2023-04-08, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Katarzyna jest osobą wysoce wrażliwą sporadycznie wpadającą w stany depresyjne, do tego wychowywana bezdotykowo, bowiem jej rodzice nie uznawali czegoś takiego jak przytulanie. Jakby tego było mało słowa wypowiedziane przez wychowawczynię w zerówce sprawiły, że poczucie wartości małej Kasi było na bardzo niskim poziomie. Która dziewczynka chciałaby usłyszeć, że jest tęga?

Początkowo, przynajmniej pozornie, wszystko było w porządku. Co prawda Kasia nie potrafiła się z nikim zaprzyjaźnić i wszelkie szkolne miłości, w tych najbardziej optymalnych warunkach, kończyły się na zwykłym „cześć”, ale jakoś nauczyła się sobie z tym radzić. Głównie dzięki lekarzom.

Dlatego też trzydziestoletnia Katarzyna ciągle jest sama. Tak bardzo boi się zaufać jakiemukolwiek mężczyźnie, że samej sobie zabrania się zakochać.

Ta strategia sprawdza się do momentu, gdy na miejsce dotychczasowego księgowego, zatrudniła młodego mężczyznę. A raczej… dała pracownicy wolną rękę w rozmowie z kandydatami na to stanowisko.

W jakich okolicznościach wychowawczyni wypowiedziała tragiczne w skutkach słowa?

Jak Kasia radziła sobie z (nie)chcianymi uczuciami?

Czy Kasia złamie swoje zasady w relacjach z innymi ludźmi?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie właśnie w tej książce.

Zgłaszając się do recenzji nie przypuszczałam, że mam z główną bohaterką tyle wspólnego. Ja też, usłyszałam słowa, które są ze mną do dzisiaj. Co prawda wypowiedziane w innych okolicznościach, ale doskonale wiem jak wtedy Kasia się poczuła.

I, między innymi, dzięki temu wspólnemu… hmm… wspomnieniu, mogłam lepiej utożsamić się z główną bohaterką. Chwilami oddychałam z ulgą, że moje problemy były zupełnie inne niż te, które miała Kasia, ale i tak rozumiem ją doskonale.

Szkoda tylko, że… ups… nic więcej nie powiem, bo zdradzę tajemnicę.

Trochę mi brakowało pewnych wątków stricte medycznych. Konkretnie mówiąc o tym jak na problemy głównej bohaterki reagował układ hormonalny, ale tego może dowiem się z kolejnych części.

Chcecie przekonać się jak wygląda życie takiej osoby jak Kasia? To książka idealna dla Was…

Za książkę do recenzji dziękuję Autorce i Wydawnictwu

Autorka poruszyła bardzo trudne tematy dotyczące chorób o podłożu psychicznym. O ile często słyszymy o depresji, to już temat nerwic oraz lęków nie jest tak nagłaśniany. Niestety wymagania wobec ludzi ciągle rosną. Już jako dziecko jesteśmy poddawani różnym próbom stymulacji naszego rozwoju, które mają w nas stworzyć przekonanie, ze jesteśmy najlepsi. Coraz częściej wyznacznikiem wartości dziecka jest sukces w nauce, sporcie na tle innych dzieci. Dzieci nie są uczone jak należy poradzić sobie z porażką, aby przekuć ją w sukces. Liczne niepowodzenia sprawiają, że młody człowiek zamyka się w swoim świecie i zaczyna się bać realizacji kolejnych planów. Każda nieznana sytuacja rodzi lęk przed odrzuceniem, niepowodzeniem lub ośmieszeniem. I właśnie z takimi problemami zmaga się główna bohaterka. Na szczęście zdaje ona sobie sprawę, że potrzebuje pomocy lekarskiej, ale same tabletki nie załatwiają problemu. Potrzebna jest terapia, która nauczy chorego jak należy ujarzmiać swoje emocje by nie zdominowały życia prywatnego i zawodowego.

Pani Ewelina C. Lisowska miała bardzo dobry pomysł na fabułę. Ciekawe ujęcie problemów osoby chorującej na depresję i nerwice oraz jaki wpływ ma choroba na życie prywatne i zawodowe z punktu widzenia chorego.
Na pewno dopracowania wymagają dialogi, które momentami brzmiały bardzo sztucznie. Przeszkadzał mi sposób w jaki Kasia zwracała się do Darka, który był jej miłością. Nazywała go Dariuszem, Darkiem, by za chwilę użyć zwrotu formalnego pan Dariusz Zięba, gdy była na niego zła. Raczej nikt nie zwraca się do ukochanej osoby przez pan/pani.

Cześć!  Tutaj Ewelina C. Lisowska

Zapraszam do przeczytania mojego ebooka. Można pobrać go za darmo ze strony autorskiej www.ecl-pisarka.pl

WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty
Ewelina C. Lisowska0
Okładka ksiązki - WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. Powroty

WIEK-NIEWAŻNY cz. 2. PowrotyTo kontynuacja pierwszej części ebooka zatytułowanej „Szukając siebie”. Kasia podjęła pracę w galerii Solskiego...

Substytuty Miłości
Ewelina C. Lisowska0
Okładka ksiązki - Substytuty Miłości

„Substytuty Miłości” to romans, który porusza także tematy religijne (katolicyzm), opowiadający o kontrowersyjnej miłości prostytutki...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;