Więcej niż słówka. Rozmowa z poliglotą Marlonem Couto Ribeiro

Jest połowa listopada. W warszawskim metrze tłoczą się pasażerowie. Do jednego z nich, człowieka o wyraźnie azjatyckich rysach twarzy, podchodzi uśmiechnięty brunet i wita się z nim po japońsku. Azjata jest jednak nieco zmieszany, bo nic nie rozumie. Jego rozmówca próbuje zatem kilku słów w języku tajskim, by sprawdzić, czy uda się nawiązać rozmowę… Bez skutku… Czas więc spróbować mongolskiego, koreańskiego, a jeśli i one nie zadziałają – chińskiego. Niestety okazuje się, że pasażer pochodzi z Indonezji, więc żadnego z języków nie rozumie. Chłopak, który go zagadnął, tym się jednak nie przejmuje – znalazł właśnie doskonałą okazję do tego, by nauczyć się kilku słów w języku indonezyjskim. Poznajcie brazylijskiego poliglotę Marlona Couto Ribeiro, który jest prawdziwym wulkanem energii i mieszkanką wybuchową, jeżeli chodzi o języki azjatyckie.

Informacje dodatkowe o Więcej niż słówka. Rozmowa z poliglotą Marlonem Couto Ribeiro:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-62402-40-0

Kup książkę Więcej niż słówka. Rozmowa z poliglotą Marlonem Couto Ribeiro

Więcej niż słówka. Rozmowa z poliglotą Marlonem Couto Ribeiro - opinie o książce

Avatar użytkownika - Febra
Febra
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 3, Przeczytałam, Przeczytane w 2016r,
Rozmowa dwóch poliglotów rozczarowała mnie. Trochę w tym mojej winy, bo szukałam poradnika. Owszem trochę informacji jak uczyć się obcych języków jest, ale to "trochę" jest dla mnie mało inspirujące. Jedno wyniosłam z tej lektury - można nauczyć się kilku języków w stopniu komunikatywnym - potrzeba do tego pracy, chęci, trochę pomysłu i odpowiedniej życiowej postawy zwłaszcza tego by nie bać się rozmawiać. Miłym zaskoczeniem dla mnie były za to informacje dotyczące przydatności esperanto w dzisiejszym świecie. Nauka tego języka warta jest zastanowienia.
Sekrety poliglotów
Konrad Jerzak vel Dobosz0
Okładka ksiązki - Sekrety poliglotów

Nie masz czasu, talentu i cierpliwości, aby nauczyć się angielskiego, niemieckiego, a może chińskiego? Jeśli tak, ta książka jest właśnie dla ciebie. Autor...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski