Widok stąd. Dlaczego działamy tak, a nie inaczej? (rob.)

Ocena: 3 (1 głosów)

Filozoficzna refleksja pozwala nam uważniej żyć - ta książka jest o nas i o naszym działaniu, o tym, jak zrozumieć własne działanie i czym uwarunkowane są nasze decyzje.

prof. dr hab. Barbara Chyrowicz

Dlaczego w swoim życiu podejmujemy określone decyzje? Co ma na nie większy wpływ? Ogólnie przyjęte normy moralne czy może nasze indywidualne poglądy i potrzeby? Kiedy jesteśmy odpowiedzialni za nieszczęście innych? Czy można mieć czas? Jak wyzwolić się z nudy? Czy można pisać racjonalnie o emocjach?

Barbara Chyrowicz - filozof, etyk, profesor nauk humanistycznych w swojej książce ukazuje, że wiedza na temat tego, co wpływa na nasze indywidualne wybory, może sprawić, że będziemy bardziej ich świadomi. Więcej w tych wyborach będzie nas, a mniej tego wszystkiego, co mimo nas i poza nami.

Informacje dodatkowe o Widok stąd. Dlaczego działamy tak, a nie inaczej? (rob.):

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 9788324062942
Liczba stron: 400

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Widok stąd. Dlaczego działamy tak, a nie inaczej? (rob.)

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Widok stąd. Dlaczego działamy tak, a nie inaczej? (rob.) - opinie o książce

Inteligentna rozprawa filozoficzna o życiu. Różnych jego aspektach, o wielowymiarowości podejmowanych przez nad decyzji. O tym, dlaczego podejmujemy określone decyzje, czym się kierujemy. Czy zawsze rozumiemy dlaczego podejmujemy takie decyzje? Czy jesteśmy świadomi swoich wyborów? Co ma największy wpływ na nasze decyzje?

Już w trakcie tej lektury pojawia się mnóstwo pytań. Zazwyczaj są to trudne pytania, dotyczące naszej egzystencji. Na większość z nich nie można udzielić od razu odpowiedzi, trzeba się zastanowić, przemyśleć określone kwestie. Ta lektura skłania do głębokich i intymnych refleksji, pozostawia w nas trwały ślad.

Od razu widać, że autorką tej pozycji jest filozof, jest to odczuwalne na każdej stronicy. Tematyka bardzo trudna, nie dla każdego odbiorcy. Język górnolotny i wyszukany, jak przystało na rozprawę filozoficzną. Dla mnie też to była niespotykanie ciężka przeprawa. Bardzo się zmęczyłam przy tej lekturze, nie jest możliwe jej przeczytanie od razu. Robiłam do niej kilka podejść, musiałam robić długie przerwy, aby w miarę przyswoić sobie tę wiedzę.

Tak naprawdę to opowieść o wszystkim i o niczym. Wydaje mi się, że autorka za dużo chciała przekazać w jednym zbiorze. Lepszym rozwiązaniem byłoby podzielić tę lekturę na kilka mniejszych objętościowo, bardziej przyswajalnych i zrozumiałych dla czytelnika.

Jestem zawiedziona tą lekturą. Liczyłam na coś lżejszego, bardziej przystępnego, coś, co we mnie pozostanie na lata. Ale każdy może mieć inne spojrzenie na poruszane tematy, każdy odbiorca ma inną wrażliwość i podejście do życia. Czy warto po nią sięgnąć? Ja drugi raz bym nie skusiła się, ale wszystko zależy od was ...

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy