reklama

Wędrujący świat. Świat na wyciągnięcie myśli. Dokąd zmierza świat

Ekskluzywna, limitowana edycja bestsellerowej trylogii prof. Grzegorza W. Kołodko z unikalnym dodatkiem w postaci płyty DVD.

,,Wędrujący świat", ,,Świat na wyciągnięcie myśli" oraz ,,Dokąd zmierza świat" to głębokie, zadziwiające erudycją, a jednocześnie barwne, wciągające i pełne pasji książki, wyjaśniające meandry współczesnej ekonomii w sposób prosty i zrozumiały. Napisane z rozmachem i noszące znamiona nie tylko naukowego, ale przede wszystkim literackiego talentu, zabierają czytelnika w fascynującą podróż, tłumacząc procesy i zjawiska, które kształtują naszą rzeczywistość.

Jeden z największych światowych autorytetów w dziedzinie ekonomii, skuteczny polityk, a jednocześnie znakomity popularyzator, jak nikt inny potrafi wyjaśnić mechanizmy rządzące współczesnym światem. Przekraczając w intelektualnej wędrówce granice między dziedzinami nauki i kontynentami, ukazuje zadziwiającą i skłaniającą do refleksji mozaikę nieustannie ścierających się poglądów i wizji, które kształtują codzienność społeczeństw w skali całego globu.

Trylogia profesora Grzegorza W. Kołodko to najlepszy przewodnik, najdokładniejsza mapa, ukazująca polityczną i ekonomiczną współczesność naszego kraju, kontynentu i świata. Niniejszą edycję wzbogaca płyta DVD z rozmową profesora Kołodki z Kamilem Dąbrową.

Profesor Grzegorz W. Kołodko - intelektualista i polityk, teoretyk i praktyk, autor prac opublikowanych w 26 językach. Najczęściej cytowany na świecie polski ekonomista. Uznany autorytet w dziedzinie teorii i praktyki rozwoju społeczno-gospodarczego. Doktor honoris causa i Honorowy Profesor ośmiu zagranicznych uniwersytetów. W latach 1994-97 i 2002-03 był wicepremierem i ministrem finansów, realizując program postępowych reform i strategię szybkiego wzrostu. Odegrał znaczącą rolę w doprowadzeniu Polski do członkostwa w OECD oraz w integracji z Unią Europejską. W interdyscyplinarnych pracach pisze o długofalowych przekształceniach ekonomicznych i politycznych, kulturowych i demograficznych, technologicznych i ekologicznych, o czekającej nas przyszłości. Jego międzynarodowy bestseller ,,Wędrujący świat"  ukazał się w dziesięciu językach. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Kultury i Sztuki, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Meloman, maratończyk i podróżnik, który spenetrował 160 krajów.

Informacje dodatkowe o Wędrujący świat. Świat na wyciągnięcie myśli. Dokąd zmierza świat:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-10-22
Kategoria: Ekonomia

Kup książkę Wędrujący świat. Świat na wyciągnięcie myśli. Dokąd zmierza świat

Wędrujący świat. Świat na wyciągnięcie myśli. Dokąd zmierza świat - opinie o książce

Świat w matni. Czwarta część trylogii
Grzegorz Kołodko0
Okładka ksiązki - Świat w matni. Czwarta część trylogii

Świat trzeba ratować, odchodząc od antagonizmu w stronę współpracy dwóch współczesnych globalnych potęg - Chin i USA. Znajdą się i staną na ich czele...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung