Wąska ścieżka czarownicy

Ostatnia wojna światowa toczyła się na wielu frontach. Ten zbiorowy amok ludzkości opisano bardzo skrupulatnie, nakręcono setki filmów, postawiono pomniki. Ale o jednym, najbardziej upiornym froncie nigdzie nie przeczytacie ani linijki. Spalono archiwa i pozacierano ślady, wymierają ostatni świadkowie, zbyt przerażeni, żeby mówić. Możni tego świata dopilnują, by prawda nie wyszła na jaw. I chociaż wojna się zakończyła, w każdej chwili może rozpalić się na nowo. Wystarczy, by znowu pojawił się kt

Informacje dodatkowe o Wąska ścieżka czarownicy:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:

Kup książkę Wąska ścieżka czarownicy

Wąska ścieżka czarownicy - opinie o książce

Książka przybyła do mnie z przypadkowej wymiany. Popatrzyłam i stwierdziłam: fantasy i II wojna światowa? Ee, to nie to. Ale mimo wszystko zaczęłam czytać i z każdym kolejnym rozdziałem książka wciągała mnie coraz bardziej i coraz bardziej mi się podobała.

Akcja powieści rozgrywa się w górskiej wiosce, a II wojna jest sobie gdzieś tam w tle. Mamy tu barwne postacie - z główną bohaterką - młodą czarownicą Marylką na czele, i niecodzienne  wydarzenia. Folklor ludowy i dawne zwyczaje przeplatają się z legendami, a wojenna technologia staje w szranki z magią.

Dla mnie jako czytelniczki dość wymagającej, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę fantasy, była to na tyle dobra książka, że po przeczytaniu została na mojej półce :) Jeśli poszukujecie dobrze napisanego i niebanalnego polskiego fantasy, to polecam.

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka