Wanda Chotomska dzieciom. Audiobook

Zbiór najlepszych utworów wybranych z bogatej twórczości ukochanej poetki dzieci i dorosłych. Posłuchajcie ,,Drzewa z czerwonym żaglem", opowiadania, które trafiło na międzynarodową Honorową Listę IBBY, zabawnych wierszy o ptakach, instrumentach muzycznych i tańcach, rzeczach i zwierzętach, zastanówcie się wraz z poetką, co by było ,,Gdyby tygrysy jadły irysy" i ,,Po co krowie rogi na głowie?", niech do snu ukołyszą Was ,,Poduszkowce" i ,,Kuchenna kołysanka", zaśpiewajcie z Wandą Chotomską ,,Hej, hej, hej, dobry dzień!" i ,,Kochajcie czarownice".

W wierszach, ale i prozie Wandy Chotomskiej ciągle ktoś fruwa. Ptaki, motyle, czarownice na miotłach - to jasne. Ale też klienci Wypożyczalni Skrzydeł. (...) Zaproście do lektury tej antologii Waszych rodziców, babcie i dziadków -- i wszystkich dorosłych. Niech i oni, na skrzydłach pożyczonych od poetki, znów przeniosą się do Krainy Dzieciństwa - Krainy Wyobraźni.

ze wstępu Zofii Beszczyńskiej

Czyta Krzysztof Tyniec | format nagrania: mp3, czas nagrania: około 5 godz.

Informacje dodatkowe o Wanda Chotomska dzieciom. Audiobook:

Kup książkę Wanda Chotomska dzieciom. Audiobook

Wanda Chotomska dzieciom. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Dla dzieci, Mam,
Wandę Chotomską pamiętam z wierszyków z własnego dzieciństwa, które często pojawiały się w programach dla dzieci. W poniższej książce został zebrany całkiem różnorodny wybór twórczości autorki. Od wierszyków, poprzez opowiadania, po limeryki i piosenki. Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla młodszych dzieci wierszyki o zwierzątkach, dla takich w wieku szkolnym opowiadania czy to z życia codziennego, czy fantastyczne o gadającym bocianie. Całości dopełniają barwne i wesołe ilustracje. Taka książka rośnie wraz z dzieckiem i też całkiem miło jest czytać ją w wieku dorosłym.
Avatar użytkownika - gan1983
gan1983
Przeczytane:2014-03-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Dla dzieci, Mam, WYZWANIE 12 KSIĄŻEK 2014,
Nie znałem wcześniej twórczości tej pisarki. Przyznam, że książka podobała mi się bardziej, niż te z serii "Poczytaj mi mamo", które czytałem wcześniej. Przede wszystkim jest tu więcej czytania. Przy czym ilustracji mamy też sporo. Często są tłem pod tekstem. Tyle kolorów na pewno spodoba się dzieciom.
Muzykalny słoń
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Muzykalny słoń

Książka z cyklu do wspominania, podziwiania i świetnej zabawy! Oto przedruk dowcipnej i mądrej opowieści o muzykalnym słoniu, która z oryginalnymi ilustracjami...

Legendy polskie
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Legendy polskie

Zapewne każdy zastanawiał się jak powstało państwo polskie albo dlaczego Warszawa nosi swoją nazwę? A czy wiecie od kiedy woda w Morzu Bałtyckim jest...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski