reklama

Wakacje z Lawendynką

Z Lawendynką może być kłopot. Nie każdy potrafi ją znaleźć. Niektórzy dorośli, którym wydaje się, że są bardzo mądrzy i wszystko wiedzą, mówią, że można ją kupić w wielkim sklepie. I są rozczarowani, kiedy chodzą między półkami, i nie mogą jej znaleźć. A kiedy o nią pytają, zawsze słyszą taką samą odpowiedź:

Hmm, Lawendynka? No cóż, chyba nie mieliśmy... Zaraz, zaraz, może jest na półce z pachnącymi mydełkami?

Na stoisku z pachnącymi mydełkami? Nie, to na pewno nie jest jej miejsce.

To gdzie? Gdzie ją można znaleźć? dopytywała się mama, która koniecznie chciała ją kupić dla swojej córeczki Natalki...

Tak zaczyna się poetycka i może troszkę nostalgiczna opowieść o dziewczynce, która szukała swojej najlepszej przyjaciółki i znalazła ja całkiem niespodzianie wśród fioletowych prowansalskich pól. Opowieść o tym, jak przyjaźń jest ważna w życiu każdego małego (i dużego) człowieka, ale że czasem może też prowadzić na manowce...

Informacje dodatkowe o Wakacje z Lawendynką:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2018-02-06
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tłumaczenie: polski

Kup książkę Wakacje z Lawendynką

Wakacje z Lawendynką - opinie o książce

Warto mieć marzenia, bo dzięki nim mamy siłę do działania, żeby je spełniać i odnaleźć szczęście, dzieci często mają małe marzenia, które dla nich oczywiście wydają się trudne do spełnienia, ale każdy rodzic potrafi zrobić wiele, żeby zobaczyć uśmiech na twarzy swojej pociechy.
Pewna dziewczynka o imieniu Natalka marzyła o Lawendynce, a jej mama nie wiedząc nawet co to jest przeszukała każdy sklep, żeby ją kupić, ale niestety jej nie znalazła. Kiedy nadszedł czas wakacji kobieta zabrała swoją córkę tam, gdzie rządzi fiolet, a pola są pełne lawendy i tam właśnie Natalka odnalazła swoją przyjaciółkę Lawendynkę.
Ta opowieść zdecydowanie nie jest zwyczajna, ona niesie ważny przekaz, który ma nam uświadomić, że nie warto się poddawać tylko trzeba walczyć do końca, aż znajdziemy to czego szukaliśmy.
Pierwsze co zauważyłam w tej historii to miłość matki do córki, mama Natalki szukała wszędzie Lawendynki nawet nie wiedząc co to jest, a potem zabrała córkę na wakacje tam gdzie ją odnalazły, oczywiście jest tutaj przedstawiona również miłość córki do matki tak silna, że nie jest w stanie nic jej zagrozić. Ukazana jest tutaj również przyjaźń, która połączyła Natalkę i Lawendynkę tak prawdziwa, że nawet pomimo odległości nadal będą blisko ponieważ zawsze przyjaciółki będą potrafiły odnaleźć się w kroplach deszczu czy nawet w tęczy.
Autorka pięknie wplotła cudowne przekazy do zwykłej opowieści dla dzieci, bo pod taką postacią nasze pociechy łatwiej je dostrzegą i w ich głowie napewno zostaną one na zawsze i pomogą im w życiu w podejmowaniu ważnych decyzji.
Nie jedna dziewczynka po lekturze tej książki zamarzy żeby poznać taką Lawendynkę, przyjaciółkę, która zawsze będzie obok i takich przyjaciół właśnie powinniśmy sobie życzyć, oddanych, którzy zawsze będą przy nas niezależnie od naszej sytuacji życiowej.

Poezja a sztuki piękne
Justyna Bajda0
Okładka ksiązki - Poezja a sztuki piękne

O świadomości estetycznej i wyobraźni plastycznej Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Pięknie napisana i bogato zilustrowana opowieść o życiu i twórczości, a...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung