W Straszydłowie

Kryją się w szufladach biurka, do lodówki dają nurka, siedzą w wannie i w piwnicy, w starym kapciu i w donicy, i na szafie, i pod szafą - wszędzie zmory wleźć potrafią! A najwięcej bestii bryka w zamieszczonych tu wierszykach.

Wystarczy zgasić światło i chwilę poczekać, żeby wypełzły z kątów i kącików i zamieniły pokój w prawdziwe Starszydłowo, prawda? Albo zastanowić się, dlaczego akurat dzisiaj nic się nie chce. Albo dlaczego lekcje nie chcą się same odrobić.

To wszystko jest sprawką potworów i straszydeł, ale... na szczęście Agnieszka Frączek śmieje się z nich w głos. Grzmototłuk Tornadek, Utytłak Plamisty, Salmonelka Deserowa, Kanalia Wodna, Wścieklica Furiatka, Skunksior Cebulasty, Bliźniaki Niechcemisie Zwłaszczadzisie, Dlamnieteżka Żarłoczna, Wszystkomójek Chciwy, Trutka Marudka, Bojka Strachliwa, Chrapacz Susełko, Jełopello Nieukus - oto bohaterowie jej książki!

Za kolorowe portrety tego zwariowanego stadka odpowiada Elżbieta Śmietanka-Combik.

Warto podkreślić, że wiersze znakomicie nadają się do samodzielnego czytania. Sprawdzą się także jako teksty do recytacji.

Książka ukazuje się w serii Portal Qlturka poleca, w której prezentujemy najciekawsze nowości współcześnie tworzących autorów i ilustratorów.

Informacje dodatkowe o W Straszydłowie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-09-10

Kup książkę W Straszydłowie

W Straszydłowie - opinie o książce

Avatar użytkownika - planka1981
planka1981
Przeczytane:2014-09-24, Przeczytałam, 2014,
Dobre obyczaje, czyli z przyrodą za pan brat
Agnieszka Frączek 0
Okładka ksiązki - Dobre obyczaje, czyli z przyrodą za pan brat

Wspaniała książka z wierszami Agnieszki Frączek, z wykształcenia germanisty i leksykografa, z zamiłowania autorki utworów dla najmłodszych, która potrafi...

Berek literek czyli psoty od A do Z
Agnieszka Frączek0
Okładka ksiązki - Berek literek czyli psoty od A do Z

Alfabetyczne akrobacje to dziedzina, w której Agnieszka Frączek nie ma sobie równych. Żongluje słowami i znaczeniami lekko i finezyjnie a...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski