W cieniu drzewa banianu

Oto opowieść niezwykła – zaniesie was w otchłań rozpaczy i ukaże potworności, które trudno ująć w słowa. Odsłoni przepych kultury walczącej o przetrwanie w ukradkowych gestach i skrawkach poezji wrytej w pamięć. Sprawi, że nigdy nie zapomnicie o zbrodniach popełnionych przez reżim Czerwonych Khmerów w Kambodży w latach 1975–79, kiedy wymordowano około dwóch milionów ludzi. Przywróci wam nadzieję i utwierdzi w przekonaniu, iż siłą literatury jest nie tylko dodawać otuchy, lecz także wynosić nas ponad cierpienie, akty okrucieństwa i to, co bezpowrotnie tracimy.

Dzieciństwo siedmioletniej księżniczki Raami dobiega końca, gdy wojna domowa dociera do Phnom Penh, stolicy Kambodży. Dostatnie życie legnie w gruzach pod naporem rewolucji. Przez następne cztery lata, kiedy Czerwoni Khmerzy bestialskim terrorem niszczą wszelkie przejawy starożytnej kultury, by pozbawić naród tożsamości, Raami pielęgnuje w sercu wspomnienia ojcowskich wierszy i opowieści – tam, gdzie pamięć o przeszłości prowadzi do zguby, Raami dzięki niej kurczowo trzyma się życia. „W cieniu drzewa banianu” to rzecz o wielkim cierpieniu oraz nieprawdopodobnej woli przetrwania.

Informacje dodatkowe o W cieniu drzewa banianu:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-11-15
ISBN: 978-83-7839-393-1

Kup książkę W cieniu drzewa banianu

W cieniu drzewa banianu - opinie o książce

Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-11-02, Ocena: 4, Przeczytałam,
Poruszające wspomnienia kobiety, która wychowała się podczas kambodżańskiej rewolucji. opowieść która pokazuje rozpacz i ukazuje potworności, które trudno ująć w słowa w czasie rewolucji. Pokazane zbrodnie popełnione przez Czerwonych Kimerów.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski