Setki neonów, samochodów, billboardów. Nie ma na Ziemi drugiego takiego miasta. Nowy Jork tętni życiem, zarażając swoją energią. To właśnie na ulicach miasta, które nigdy nie śpi, szukaliśmy inspiracji w towarzystwie modelki Julii Van Os. W ubraniach mieniących się wszystkimi kolorami tęczy na ruchliwych ulicach modelka pozowała przed obiektywem Stanisława Bonieckiego. Przy okazji sprawdziliśmy także, jak noszą się mieszkańcy amerykańskiej stolicy mody. Co jeszcze znajdziecie w kwietniowym wydaniu "Vogue Polska"? Redaktor naczelny Filip Niedenthal rozmawia z belgijskim projektantem Driesem van Notenem, przybliżamy postać Elizy Rycembel, a także odwiedzamy założycielkę MISBHV w jej krakowskim mieszkaniu.
Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-03-12
Kategoria: Czasopisma i magazyny
ISBN:
Liczba stron: 243
Język oryginału: polski
Przeczytane:2020-10-25, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, Ukończone w roku 2020, Gatunek: Czasopisma,
W kwietniowym numerze moją największą uwagę zwróciły następujące artykuły:
- "Miss Vogue" (str. 88-101) - sesja zdjęciowa Martyny Galli ze stylizacjami Marcina Kuberny.
- "Cud niewinności" (str. 160-161) - krótki artykuł Marii Fredro-Bonieckiej o książce "Płynąc w ciemnościach" Tomasza Jędrowskiego.
- "Shrimpton & Bailey" (str. 166-171) - tekst Elżbiety Szawarskiej będący krótką historią miłości modelki i fotografa.
- "Rajd na orientację" (str. 196-207) - z tekstu Aleksandry Boćkowskiej możemy dowiedzieć się m.in. tego, jaką osobą jest aktorka Eliza Rycembel. Dodatkowym plusem są ładne fotografie Agaty Kuleszy i Łukasza Pika.
Moje odczucia względem głównej, okładkowej sesji są mieszane. Sesja jest ładna, stylizacje również, ładna modelka ale nic poza tym. Ogólne wrażenie: nie urzeka, dlatego też nie wymieniłam sesji w powyższych. Szkoda, bo po okładce spodziewałam się równie fajnej sesji - trochę w retro klimacie. Tymczasem całość "ni ziębi, ni grzeje".