Vademecum oleków eterycznych i aromaterapii

Oto pierwsze na polskim rynku kompletne kompendium dotyczące olejków eterycznych i aromaterapii. Znajdziesz w nim setki przepisów na olejki, które pomogą Ci w każdej sytuacji.

Valerie Ann Worwood opracowała ponad 600 oryginalnych przepisów na aromatyczne mieszanki. Do większości z nich będziesz musiał użyć zaledwie kilku naturalnych, tanich i łatwo dostępnych olejków. Skorzystaj z doświadczenia autorki i sporządź olejek idealny na każdą okazję.

Od grypy po bóle zębów, od grzybic po łysienie. Od cellulitu po poprawę metabolizmu. Działanie olejków zaskoczy Cię a różnorodność zastosowań sprawi, że bez problemu poradzisz sobie z każdą dolegliwością czy niedoskonałością w sposób w pełni naturalny i bezpieczny. Olejki te są doskonale dostosowane do potrzeb różnorodnych osób – od sportowców po gospodynie domowe.

Część olejków pomoże Ci także w pracach domowych, jako znakomite środki czyszczące czy polerujące. Niesamowite jest też działanie kompozycji idealnych na stworzenie atmosfery w wyjątkowe okazje, takie jak choćby Walentynki, Andrzejki czy Boże Narodzenie.

Informacje dodatkowe o Vademecum oleków eterycznych i aromaterapii:

Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Data wydania: 2010-06-01
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Complete Book of Essential Oils and Aromatherapy: Over 600 Natural, Non-Toxic and Fragrant Recipes to Create Health - Beauty - a Safe Home Environment
Tłumaczenie: ryszard oślizło

Kup książkę Vademecum oleków eterycznych i aromaterapii

Vademecum oleków eterycznych i aromaterapii - opinie o książce

"Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii", które zostało napisane przez Valerie Ann Worwood, która jest doktorem medycyny komplementarnej, aromaterapeutką i przewodniczącą Międzynarodowej Federacji Aromaterapeutów, zdecydowanie jest idealnym kompedium wiedzy dla każdego, kto stosuje, bądź chce zacząć stosować w swoim życiu aromaterapię i olejki eteryczne. To idealna osoba do przekazania wiedzy tym, którzy chcą się dowiedzieć wszystkiego z tej dziedziny i móc z niej w pełni korzystać. Olejki eteryczne i aromaterapia jest niezwykle szerokim zakresem wiedzy i poznanie jej tajników może okazać się kluczowym do tego, aby móc rozsądnie korzystać z tych dobrodziejstw.
W dzisiejszych czasach, gdy bardzo "modne" i popularne staje się stosowanie olejków eterycznych i aromaterapii niestety możemy na rynku spotkać wielu pseudo znawców, którym jedynie zależy na tym, aby sprzedać nam dane produkty, niekoniecznie zważając na to, czy mogą nam one faktycznie pomóc. Bowiem, aby stosowanie aromaterapii przynosiło zamierzone skutki, trzeba wiedzieć w jaki sposó i kiedy powinniśmy z niej korzystać.
Autorka w swojej książce zawarła ogrom wiedzy, który z pewnością był przez nią gromadzony latami. Znajdziemy w niej dosłownie wszystkie niezbędne nam wskazówki, Valerie przekazuje nam wiedzę na temat zastosowań poszczególnych olejków w konkretnych schorzeniach. Jak się dowiadujemy aromaterapia może okazać się kluczową pomocą w przypadku naszych przypadłości, jak również w przypadku schorzeń naszych dzieci. Ale olejki eteryczne mogą być pomocne nie tylko w przypadku bólu gardła, kataru, nawracającej migreny. Aromaterapia możę nam także pomóc we wzmacnianiu naszej odporności, jak również w przypadku rozwiniętych schorzeń jak zapalenie płóc, oskrzeli, może pomóc nam w walce z depresją, złymi nastrojami, ale również może okazać się kluczowe w dbaniu o nasze piękno. Aromaterapia możę również wpływać na wygląd naszej skóry, włosów, kondycję naszych żył, płuc, czy serca. Dzięki aromaterapii możęmy nawet przeciwdziałać naszym streson, co w dzisiejszych czasach jest niestety niezwykle powszechne wśród ludzi, którzy żyją pod ciągłą presją i nieomal zawsze w pędzie. Jak się okazuje z wieloma problemami natury zdrowia i piękna jesteśmy w stanie radzić sobie przy zastosowaniu aromaterapii i olejków eterycznych. Z ksiązki dowiemy się w jakim przypadku, na jakie dolegliwości, co powinniśmy stosować. Dosłownie mamy wszystko jasno i przejrzyście opisane, w taki sposób, że nie mając do tej pory żądnej wiedzy na ten temat jesteśmy w stanie zacząć korzystać z aromaterapii w swoim życiu. Na każde schorzenie mamy podane porady, odpowiedni dobór olejków, z którego możemy w pełni skorzystać. Autorka podaje dokłądne proporcje poszczególnych olejków eterycznych potrzenych do zastosowania w walce z poszczególnymi schorzeniami, których w książce opisanych jest ogrom, dlatego jestem pewna, że każdy znajdzie w niej porady przedatne właśnie dla niego!
O tej książce nie można powiedzieć złego słowa. Jest to ponad tysiąc stron wiedzy, przydatnej wiedzy, którą każdy z nas może praktycznie wykorzystać w swoim domu, w swojej rodzinie, w swoim życiu. Jest to wiedza przydatna młodym ludziom, jak również osobom starszym. To wiedza, którą możemy stosować u niemowląt, dorosłych i osób starszych. Wiedza, która pozwoli nam uniknąć antybiotyków, sztucznych kosmetków i przede wszystkim wiedza, która pozwoli nam zaoszczędzić duże pieniądze, których nie wydamy na kremy, maście czy kosmetyki! Ta książka zdecydowanie jest trafioną inwestycją, która nam się zwróci! Serdecznie zachęcam do sięgnięcia po to tomisko wiedzy i spróbowania zastosowania w swoim życiu i rodzinie aromaterapii. Wierzcie mi, że jak tylko spróbujecie to ona z pewnością zostanie z Wami już na zawsze!

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung