reklama

Vademecum hakera. Edycja plików binarnych

Zobacz jak wyglądają programy od środka

Większość dostępnych obecnie aplikacji pozwala użytkownikowi dokonywać rozmaitych modyfikacji: od zmian wyglądu i dodawania nowych ikon począwszy, na zapisywaniu własnych makrodefinicji skończywszy. Nie zawsze to wystarcza. Żeby naprawdę zmusić program do działania zgodnie z naszymi oczekiwaniami, trzeba wejść nieco głębiej w jego kod.

Dzięki tej książce poznasz wiele technik, które umożliwią Ci samodzielną modyfikację rozmaitych programów, zarówno aplikacji użytkowych, jak i gier. Dowiesz się, jak "oszukać" grę, jak zmieniać teksty w programach, jak odnajdywać furtki pozostawione przez programistów. A przy okazji poznasz tajniki programowania, które sam będziesz mógł wykorzystać w swojej praktyce. Poznasz różne systemy liczbowe i nauczysz się przeliczać wartości pomiędzy nimi Nauczysz się modyfikować kody wynikowe programów za pomocą Hex Workshop i kHexEditor Dowiesz się, jak zmieniać zasoby (ikony, teksty, skróty klawiaturowe) używając programów Resource Hacker, EXEScope i PE Resource Explorer Nauczysz się edytować programy wewnętrznie skompresowane Dowiesz się, jak zabezpieczać własne aplikacje przed modyfikacjami Poznasz sposoby "oszukiwania" gier Dowiesz się, jak odczytywać z dyskietek ukryte informacje Poznasz podstawy pisania własnych kompilatorów Do książki dołączony jest CD-ROM zawierający przydatne narzędzia i kody źródłowe.

"Vademecum hakera" to książka, dzięki której wykonasz w programach zmiany, które wydają się niewykonalne. Zadziwisz siebie i swoich znajomych!

Informacje dodatkowe o Vademecum hakera. Edycja plików binarnych:

Vademecum hakera. Edycja plików binarnych - opinie o książce

PartitionMagic. Ćwiczenia
Damian Daszkiewicz0
Okładka ksiązki - PartitionMagic. Ćwiczenia

Program PartitionMagic firmy PowerQuest jest najpopularniejszym programem do tworzenia partycji dyskowych. Główną przyczyną popularności tej aplikacji...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung