Uczucia. Nie ma się czego bać. Wsparciownik szkicownik

Ocena: 5 (2 głosów)

Mam prawo do błędów. Żyję pierwszy raz

A może by tak zaprzyjaźnić się ze sobą? Choć brzmi to jak najprostszy plan na świecie, nie tak łatwo go zrealizować. Od czegoś trzeba jednak zacząć. Zaakceptowanie własnej niedoskonałości to pierwszy krok na drodze do szczęścia.

Kultowe już rysunki o uczuciach, publikowane na Instagramie przez Michalinę Tańską, pomagają zrozumieć i uporządkować własne myśli. Dzięki nim dowiecie się, jak troszczyć się o siebie, nauczyć się odpuszczać i uciszyć wewnętrznego krytyka. Autorka - z perspektywy psycholożki, ale również osoby zmagającej się z chorobą afektywną dwubiegunową - opowiada o życiu z depresją i manią. Dzieląc się własnymi doświadczeniami, podpowiada, jak pomóc osobom, które znalazły się w kryzysie psychicznym. Tańska uczy empatii i zachęca do zastanowienia się nad sposobem komunikacji z tymi, którym w danej chwili jest po prostu trudniej.

Książka zawiera niepublikowane wcześniej rysunki i miejsce na notatki i przemyślenia. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy nie chcą już dłużej uciekać przed uczuciami!

Informacje dodatkowe o Uczucia. Nie ma się czego bać. Wsparciownik szkicownik:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788308081785
Liczba stron: 208

Tagi: Psychologia popularna

więcej

Kup książkę Uczucia. Nie ma się czego bać. Wsparciownik szkicownik

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Uczucia. Nie ma się czego bać. Wsparciownik szkicownik - opinie o książce

Przeczytana niezwykle szybko. Dużo lepiej można poznać Michalinę. Opowiada o swoim życiu, codzienności i chorobie. Oczywiście kupiłam ją głównie dla obrazków, które uwielbiam.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-10-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

,,Uczucia... Nie ma się czego bać. Wsparciownik szkicownik" bezsprzecznie nie jest zwykłą książką. To autentyczna historia, esencja życia autorki, dlatego wyróżnia się ogromną intymnością, szczerością i emocjonalnym przekazem, wobec jakiego nikt nie przejdzie obojętnym. Ta nietuzinkowa pozycja stanowi zbiór autentycznych, niełatwych przemyśleń, wspomnień, dlatego z każdą stroną coraz silniej dotyka duszy, trafiając w końcu w sam najczulszy punkt. Wszystko to zostało przemycone pod postacią prostych, ale jakże trafnych, zabawnych rysunków, dzięki czemu ten potężny ładunek emocjonalny nie przytłacza aż tak mocno, pozwala nam nabrać dystansu, ale często też ułatwia utożsamienie się z nakreślonymi ,,złotymi myślami". 

 

Michalina Tańska jest psycholożką, ale również osobą zmagającą się z chorobą afektywną dwubiegunową, dlatego jej opowieści o życiu z depresją i manią są autentyczne, przez co jeszcze silniej angażujące. Ta wyjątkowa pozycja uczy również empatii, a także delikatnie podpowiada, jak właściwie porozumiewać się z tymi, którym w danym momencie jest trudniej, chwilowo sobie nie radzą.

 

Ta cenna publikacja silnie potrząsa czytelnikiem, otwiera mu oczy, skłania do zadumy nad własną postawą i świadomością, która często chcąc go bronić przed negatywnymi emocjami, uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Jak wyrwać się z sieci pozornie nieszkodliwych kłamstw i nauczyć się rozpoznawać i okazywać prawdziwe emocje? I czy warto zatracić samego siebie dla iluzji ideału, która ostatnio prześladuje nas na każdym kroku?

 

,,Uczucia... Nie ma się czego bać. Wsparciownik szkicownik" nie jest zwykłym poradnikiem czy pamiętnikiem. To w każdym calu wyjątkowa, niesłychanie szczera, wartościowa, poruszająca do granic, inspirująca, a niekiedy wręcz rozbrajająca, dopełniona kulowymi ilustracjami historia, która dzięki autentycznemu przekazowi, trafia w sam środek serca. Znajdziemy tu też mnóstwo okazji, by się zatrzymać, skupić na własnych odczuciach, a nawet nakreślić ołówkiem własne myśli czy prawdy, a zatem to genialna książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie i o sobie. Polecam całym sercem!

 

 

 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Kobiety naukowców
Aleksandra Glapa-Nowak
Kobiety naukowców
Szpital św. Judy
M.M. Perr
Szpital św. Judy
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Krypta trzech mistrzów
Marcin Przewoźniak
Krypta trzech mistrzów
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy