reklama

Po ukończeniu i wydrukowaniu albumu "Tytus, Romek i A'Tomek poznają historię hymnu Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani", mistrz Papcio Chmiel radośnie zatarł ręce i popukał się z satysfakcją w siwą, zmęczoną wymyślaniem akcji głowę.

- No, spełniłem obywatelski obowiązek uczłowieczania Tytusa, w sekcji ,,uczłowieczanie przez historię".

Przetarł oko (bo rysuje tylko prawym), umył czarne od tuszu dłonie i udał się na NIEWIECZNY spoczynek. Tymczasem okazało się, że to nie koniec. Dzięki światłym umysłom Romka i A'Tomka, Papcio uświadomił sobie, że nie może pominąć rysowania albumu o tak ważnym wydarzeniu, jak STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI i umieszczeniu w nim dalszego ciągu uczłowieczania Tytusa.

Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel) to najpopularniejszy autor komiksów w Polsce, grafik, rysownik i publicysta, nestor i mistrz polskich twórców komiksów. Urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Karierę graficzną rozpoczął w 1947 roku jako rysownik w "Świecie Przygód", a następnie w "Świecie Młodych". Największą popularność przyniosła mu ukazująca się od 1957 roku seria komiksów "Tytus, Romek i A'Tomek", która wyznaczyła poziom komiksowej narracji, warsztatu i humoru w twórczości dla młodszych czytelników. Henryk Jerzy Chmielewski był wielokrotnie nagradzany za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury; został odznaczony m.in. Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (2007), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (w 2009 roku podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego). Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Czytelnicy, którzy wychowali się na jego twórczości, z nostalgią witają dzisiaj wznowienia znanych książeczek, kupują je swoim dzieciom i niecierpliwie czekają na nowe przygody ukochanych bohaterów z dzieciństwa.

Informacje dodatkowe o Tytus, Romek i A'Tomek obchodzą 100-lecie odzyskania niepodległości Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani :

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2018-09-25
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Tytus, Romek i A'Tomek obchodzą 100-lecie odzyskania niepodległości Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani

Tytus, Romek i A'Tomek obchodzą 100-lecie odzyskania niepodległości Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani - opinie o książce

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2021-07-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Bardzo przemawiające podejście do przekazywania historii dziejów

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-10-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

TYTUS I KOLEJNE OBCHODY

"Tytus, Romek i A'Tomek" to zdecydowanie jedna z najsłynniejszych i najbardziej rozpoznawalnych serii polskiego komiksu. To przy okazji także seria mocno związana z naszym krajem i jego historią. Jak zatem obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, mogłoby się obyć bez najnowszego tomu ich przygód osadzonego w tych właśnie realiach? Tym bardziej, że jednocześnie komiks polski świętuje równo wiek swojego istnienia? I chociaż, jak wszystkie ostatnie dzieła Papcia Chmiela, trudno do końca określić tę publikację mianem komiksu, i tak każdy fan "Tytusa" i polskich powieści graficznych powinien dołączyć ją do swojej kolekcji.

Niedawno Tytus, Romek i A’Tomek odkryli sekrety i historię hymnu Polski. Teraz, kiedy nasi bohaterowie przygotowują się do obchodów kolejnego jubileuszu: tym razem setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, Papcio Chmiel uświadamia sobie, że musi narysować dalszą część historii hymnu. I tak oto dzielni harcerze i wciąż starająca się uczłowieczyć małpa trafiają do roku 1806, gdzie wraz z generałem Henrykiem Dąbrowskim na czele, wkraczają do Poznania. Od teraz czeka ich podróż poprzez historię Polski aż do 11 listopada roku 1918…

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/10/tytus-romek-i-atomek-obchodza-100-lecie.html

Tytus, Romek i A'Tomek - Księga X. Ochrona przyrody
Henryk Jerzy Chmielewski0
Okładka ksiązki - Tytus, Romek i A

Bohaterowie testują nowy pojazd, który awaryjnie ląduje na bezludnej wyspie, z braku paliwa chłopcy przechodzą wszystkie epoki rozwoju ludzkości, by je...

Tytus, Romek i A'Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani
Henryk Jerzy Chmielewski0
Okładka ksiązki - Tytus, Romek i A

Alternatywna wersja przebiegu największej bitwy średniowiecza! Najnowszy album mistrza polskiego komiksu – Papcia Chmiela – o tematyce historycznej...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung