reklama

Tu i teraz

To miał być tylko wakacyjny wyjazd…

Dwa letnie miesiące we Włoszech, nad błękitnymi wodami Morza Liguryjskiego? Do tego uroczy pensjonat w niewielkim miasteczku malowniczo położonym na wzgórzach? Brzmi jak całkiem niezły plan na ostatnie wolne tygodnie przed rozpoczęciem upragnionych studiów. Niejedna dziewiętnastolatka byłaby taką perspektywą zachwycona…

Wiktoria też nie zamierza szczególnie protestować mimo świadomości, że propozycja rodziców ― a w zasadzie Klaudii, macochy dziewczyny ― nie jest do końca bezinteresowna. Między Wiki a nową partnerką ojca iskrzy od początku i atmosfera w domu jest coraz trudniejsza do zniesienia. Wyjazd do Włoch to zatem nie nagroda, a raczej sposób na pozbycie się nielubianej pasierbicy. Jednak wizja wylegiwania się na plaży przez dwa miesiące jest zbyt kusząca, by Wiktoria miała nie skorzystać z tej propozycji.

Na miejscu okazuje się, że właścicielem pensjonatu jest niezwykle przystojny, ale też wyjątkowo zdystansowany i nieprzystępny Lucas Ferrante. Starszy o trzynaście lat mężczyzna zupełnie nie wykazuje zainteresowania dziewczyną, w której niespodziewanie budzi się silne pragnienie przeżycia z nim wakacyjnej przygody. Bo przecież tylko o przygodę tutaj chodzi, prawda?

Pełna humoru i erotyki opowieść, gorąca jak włoskie słońce!

Informacje dodatkowe o Tu i teraz:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2022-07-12

Kup książkę Tu i teraz

Tu i teraz - opinie o książce

Gorące lato, wakacje we Włoszech, piękna nastolatka i przystojniak po trzydziestce, to wszystko brzmi, jak świetny początek intensywnego romansu, ale niestety pojawia się jakaś bariera, której nie da się przeskoczyć. Wiktoria jako nagrodę za świetne wyniki w nauce dostaje od ojca i macochy dwumiesięczny wyjazd do pięknej miejscowości nad Morzem Liguryjskim, z jednej strony chce od razu na złość im odmówić, ale z drugiej stwierdza, że nic lepszego nie mogło ją spotkać. Na miejscu okazuje się, że właściciel pensjonatu to niezłe ciacho i, pomimo że jest od niej kilkanaście lat starszy, postanawia zrobić wszystko, żeby go zdobyć, niestety on nie jest nią zainteresowany lub bardzo dobrze udaje.
Jest to jedna z tych książek, które wciągają już od samego początku, a atmosferę gorących scen czuje się już od pierwszej strony, chociaż historia nie jest wyuzdana i nie zawiera scen jak z filmów dla dorosłych. Czytając, przeżywamy różne emocje, przechodzimy płynnie od euforii aż do smutku, ale to wszystko sprawia, że dobrze wczuwamy się w historię i stajemy się jej częścią, a bohaterowie są nam bliscy, jakby byli naszymi znajomymi.
Wiktoria to bardzo pogubiona nastolatka, której nikt nie pomógł po stracie mamy, ojciec uciekł w pracę, a potem zajął się młodą kochanką, dziewczyna, żeby odreagować, źle się zachowywała i wdawała się w przelotne przygody na jedną noc. Pomimo to jest bardzo mądrą, pewną siebie i swoich wdzięków nastolatką, ale moim zdaniem nie jest zapatrzona w siebie, ponieważ jest bardzo empatyczna i potrafi dostrzec piękno również innych kobiet, więc jest w swoich osądach sprawiedliwa.
Jeżeli szukacie świetnego romansu, który trzyma w napięciu, a w kulminacyjnych momentach nie gorszy, a sprawia, że nas tylko nakręca, to koniecznie musicie sięgnąć po tę historię, która sprawi, że zamarzą wam się wakacje we Włoszech.

"To tylko pewnego rodzaju przykrość nie być kochanym. Prawdziwym nieszczęściem jest nie kochać "

Jak już zauważyliście, coraz rzadziej sięgam po romanse. Na "Tu i teraz" skusiłam się ze względu na poprzednią serię Camille Gale "Indygo", w której dwa lata temu się zakochałam. Tym razem autorka przedstawia historię romantyczną, bez elementów fantastycznych i zabiera do gorących Włoch.

Dziewiętnastoletnia Wiktoria zostaje wysłana przez swoją macochę na dwa miesiące do Włoch. Między dziewczyną, a niewiele od niej starszą macochą iskrzy od samego początku. Wyjazd do Włoch nie jest nagrodą tylko sposobem na pozbyciu się dziewczyny. Oczywiście Wiktoria korzysta z okazji i wyjeżdża odpocząć. Na miejscu okazuje się, że właścicielem pensjonatu jest przystojny i zdystansowany Lucas. Wiki robi wszystko, żeby zwrócił na nią uwagę, jednak starszy o trzynaście lat mężczyzna zupełnie nie interesuje się dziewczyną.

Fabuła "Tu i teraz" wydaje się być schematyczna i trochę taka jest. Jednak jest przepełniona emocjami i ma to coś, dzięki czemu nie tylko dobrze się bawiłam ale również nie mogłam się oderwać. Szkoda mi było Wiktorii, która nie ma wsparcia w rodzinie i musi sama sobie radzić. Pierwszy raz czytałam romans, w którym pomiędzy bohaterami była dość duża różnica wieku i nie żałuje, był to bardzo dobry przerywnik pomiędzy innymi gatunkami.

Mam dla Was książkę o miłości, i to w pięknych i ciepłych Włoszech.. może kogoś rozgrzeje tej jesieni.

Wiktoria przed rozpoczęciem studiów dostała szansę na dwu miesięczne wakacje we Włoszech, wszystko opłacone tylko jechać i korzystać.. Dziewczyna nie ma najlepszych relacji z ojcem, a z macochą już w ogóle są bardzo złe.. wiec postanawia się skorzystać tylko dlatego by nie przebywać w ich towarzystwie.
Na miejscu poznaje przystojnego właściciela pensjonatu, ale nie może go rozgryźć, raz jest miły, a potem jej unika. Wiktoria nie ma pojęcia czemu ten mężczyzna tak do niej podchodzi, i stawia sobie za cel bliższe poznanie go .. Na szczęście nie jest w tym sama, na miejscu poznaje przyjaciół którzy chcą jej pomóc.

Muszę Wam powiedzieć, że jestem zaskoczona! Spodziewałam się tutaj mocnego erotyku, a zdecydowanie to nie ta bajka.. to historia o budzącej się miłości i namiętności, o poznawaniu się, a przede wszystkim o tajemnicach, Wiktoria odkryje je bardzo późno i los nadal nie będzie dla niej łaskawy, za to obiecuję Wam.. zakończenie Wam wszystko wynagrodzi... Świetna książka z wątkiem różnicy wieku, miłości, tajemnic i trudnych relacji rodzinnych .. Jeśli lubicie takie klimaty, to śmiało mogę Wam polecić! ??

Autorka ma bardzo przyjemny styl dzięki temu, bardzo dobrze się czyta tą książkę.

Dziewczyna zza ściany
Camille Gale0
Okładka ksiązki - Dziewczyna zza ściany

Witaj w moim mrocznym świecie, Hope Gdy tuż po wyjściu z pracy późnym wieczorem Hope przypomina sobie, że zostawiła w biurze komórkę, nie ma pojęcia,...

Cyjan
Camille Gale0
Okładka ksiązki - Cyjan

Po tajemniczym zniknięciu wampira Dantego, Skye jest coraz bardziej zdeterminowana, by odnaleźć przyjaciela. Tymczasem miasteczkiem Rykersville wstrząsa...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski