Trolle z Troy (vol. 1-4)

Bestsellerowa seria scenarzysty Christophe'a Arlestona, twórcy wielu opowieści o świecie Troy, w tym Lanfeusta z Troy! Pierwszy tom zbiorczy cyklu Trolle z Troy zawiera oryginalne części 1-4. Trolle są wesołymi i sympatycznymi stworzeniami. Dlaczego ludzie ich nienawidzą? Być może dlatego, że te istoty gustują w szaszłykach z ludziny. Niezależnie od powodu pewnego razu najważniejszy z eckmulskich mędrców postanawia zrobić z trolli niewolników. Formuje Drużynę Zagłady Trolli i wysyła ją przeciwko włochatym stworom. Przed pogromami uciekają silny Tetram, jego przybrana córka Waha i młody Profi. Aby uwolnić współplemieńców, będą musieli się udać na kraniec świata i zdobyć Pierwotny Ogień... Tak rozpoczyna się długa wyprawa, która według legendarnych opowieści miała się odbyć dwieście lat przed narodzinami doskonale nam znanego herosa Lanfeusta.

Wszystkie serie rozgrywające się w świecie Troy (m.in. Odyseja Lanfeusta, Zdobywcy Troy) wymyślił słynny francuski scenarzysta Christophe Arleston. Autorem rysunków do Trolli z Troy jest Jean-Louis Mourier, twórca ilustracji także do innych opowieści napisanych przez Arlestona: Ognie Askellu i Wojowniczki z Troy.

Informacje dodatkowe o Trolle z Troy (vol. 1-4):

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-11-20
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328197039
Tytuł oryginału: Trolls de Troy (vol. 1-4)

Kup książkę Trolle z Troy (vol. 1-4)

Trolle z Troy (vol. 1-4) - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-12-10, Ocena: 4, Przeczytałem,

LOS TROLLI

Publikowanie przygód Lanfeusta trwa. Po wydaniu serii tomów zbierających takie opowieści, jak „Zdobywcy Troy”, „Lafeust z Troy”, „Lanfeust w kosmosie” i „Odyseja Lanfeusta”, nadszedł czas na wznowienie „Trolli z Troy”, jednej z pobocznych opowieści cyklu. Pobocznych, ale wcale nie mniej wartych przeczytania, niż pozostałe tytuły. Każdy bowiem, kto lubi dobre, komediowe fantasy dla dorosłych, krwawe i o dość niewyszukanym humorze, a zarazem niegłupie i dostarczające naprawdę dobrej rozrywki, będzie bardzo zadowolony.

Poznajcie trolle z Troy. Są wesołe, są sympatyczne i… są nienawidzone przez ludzi. Cóż się jednak dziwić, skoro tak uwielbiają szaszłyki z człowieka. Wszystko to prowadzi do sytuacji, że najważniejszy z eckmulskich mędrców postanawia zniewolić to stworzenia. By to robić, powołuje do życia Drużynę Zagłady Trolli i tak zaczyna się kolejny quest na troyowych ziemiach – dziejący się na dwa wieki przed narodzinami Lanfeusta.
Ale to tylko jedna strona medalu. Uciekający przed masakrą trolle Tetram, Waha i Profi, pragnąc uratować swoich ziomków, wyruszają na wyprawę na koniec świata. Tam bowiem czeka na nich Pierwotny Ogień, który może przynieść zwycięstwo. Co jednak wyniknie z tego wszystkiego? I jak potoczą się losy bohaterów?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/12/trolle-z-troy-tom-1-mourier-jean-louis.html

Okręty Polskiej Marynarki Wojennej t.17. ORP Grom i ORP Wicher
Okładka ksiązki - Okręty Polskiej Marynarki Wojennej t.17. ORP Grom i ORP Wicher

Kolekcja ,,Okręty Polskiej Marynarki Wojennej", unikalna seria 50 monografii omawiających najważniejsze i najsławniejsze jednostki naszej floty z okresu...

Klub przyjaciół Myszki Miki
Okładka ksiązki - Klub przyjaciół Myszki Miki

Ta książeczka nie tylko zapewni małej strojnisi przyjemne chwile z Minnie i Daisy, lecz także ozdobi jej pokój. Rozłóż książkę tak, by widoczna była miarka...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;