Książka prezentuje alternatywne ujęcia tradycyjnych tematów teorii organizacji: władza i racjonalność, przywództwo i zmiana, technika i porozumiewanie się. Uzupełnione są one nowszymi zagadnieniami, takimi jak globalizacja i wiedza narracyjna. Dominująca perspektywa to połączenie teorii neoinstytucjonalnej, konstruktywizmu i teorii aktora-sieci. Przedstawione w książce teorie ilustrowane są licznymi studiami przypadku.
Uznanie roli aktorów społecznych jako wyzwalaczy lub hamulcowych aktualizacji złożonych procesów organizowania, ludzkie interakcje z władzą w tle, niezdeterminowane drogi porządkowania organizacji, wyjście poza racjonalność zakorzenioną w klasycznej myśli ekonomicznej - wszystko to powoduje, że fascynująca i oryginalna książka prof. B. Czarniawskiej jest ważnym źródłem mądrości dla poszukujących czegoś więcej niż powierzchowne odpowiedzi na pytania dotyczące współczesnego zarządzania.
prof. zw. dr hab. Mariusz Bratnicki, Katedra Przedsiębiorczości
Akademia Ekonomiczna w Katowicach
Książka prof. Barbary Czarniawskiej to dzieło nie tylko prowokujące, erudycyjne oraz niezwykle wciągające, ale także świetnie napisane - takiej publikacji na temat teorii organizacji jeszcze na polskim rynku wydawniczym nie było. Książka dekonstruuje mity teorii zarządzania i organizacji, jak również zawiera nowe spojrzenia na możliwe pola badawcze. Ewenementem jest to, że Autorka czyni to w sposób przystępny dla studentów, a jednocześnie odkrywczy dla naukowców. Krajowa nauka o organizacji właśnie wzbogaciła się o pozycję, która z całą pewnością przejdzie do kanonu dyscypliny.
dr hab. Dariusz Jemielniak, prof. Akademii Leona Koźmińskiego
kierownik Katedry Zarządzania Międzynarodowego i centrum badawczego CROW
Podręcznik na jaki od dawna czekaliśmy - napisany przystępnie, a jednocześnie oferujący najbardziej aktualną wiedzę o zarządzaniu. Autorka, jedna z najbardziej znanych i cenionych reprezentantek nauk zarządzania na świecie, przekazuje skomplikowane teorie i koncepcje w lekki i zrozumiały sposób, tym razem w naszym języku ojczystym. Książka pokazuje, że teoria organizacji jest nauką potrzebną nie tylko menedżerom najwyższego szczebla, ale także każdemu z nas, na co dzień, aby rozumieć i zmieniać otaczający nas świat. Trochę inna teoria organizacji - to znaczy w pełni zrozumiała, choć wcale nieprosta.
prof. zw. dr hab. Monika Kostera, Katedra Systemów Zarządzania
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
Barbara Czarniawska, magister psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (1970) i doktor nauk ekonomicznych SGPiS (1976) jest profesorem nauk o zarządzaniu na Uniwersytecie w Göteborgu. Członek Szwedzkiej Królewskiej Akademii Nauk, Akademii Nauk Inżynieryjnych, Królewskiego Stowarzyszenia Sztuki i Nauki w Göteborgu oraz Societas Scientiarum Finnica. Prof. Barbara Czarniawska jest doktorem honorowym Szkoły Ekonomicznej w Sztokholmie, Szkoły Ekonomicznej w Helsinkach i Szkoły Biznesu w Kopenhadze.
Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2013-09-06
Kategoria: Ekonomia
ISBN:
Liczba stron: 212
Chcę przeczytać,