The Perfect Find

Jenna Jones, dawna modowa dziennikarka glamour właśnie skończyła 40 lat. Zwolniono ją z magazynu ,,Darling" i rzucił ją narzeczony. Jest spłukana i desperacko szuka nowego pomysłu na siebie. Przyparta do muru, zwraca się o pomoc i pracę do swojego wroga - Darcy Vale, teraz prezeski magazynu internetowego StyleZine.com. Darcy potrzebuje Jenny, a właściwie bardziej jej kontaktów w branży.

Czterdziestolatka zaczyna pracę jako redaktorka internetowego serwisu modowego, wśród millenialsów, dla których media społecznościowe to codzienność. Jenna ma w tej kwestii wiele do nadrobienia. I kiedy już układa sobie życie na nowo, zjawia się jej nowy współpracownik. Połowę od niej młodszy. Zabójczo przystojny. Niezwykle pociągający. O zniewalającym uśmiechu. Eric Combs.

Romans z nim może ją jednak kosztować utratę pracy.

Czy Jenna zaryzykuje i wejdzie w ten związek, czy postawi na bezpieczniejszą opcję?

Informacje dodatkowe o The Perfect Find:

RECENZJA

„THE PERFECT FIND”

AUTOR: TIA WILLIAMS

WYDAWNICTWO: MUZA

„Chcę wiedzieć bez stów. Chcę zatracić się w kimś tak kompletnie, jakbym ryzykowała własnym życiem. Chcę kochać tak mocno, że aż nieprzyzwoicie. Pragnę dzikości. Pragnę więzi, nad którą nie mam kontroli”.

„The Perfect Find” to ciekawy, klimatyczny, słodko-gorzki, skomplikowany, delikatnie pikantny romans amerykański z dużą różnicą wieku, wątkiem mody, co dodaje smaczku tej historii,  oraz nutką czegoś świeżego. Zobaczymy bezwzględny świat mody i odnajdywanie się w całkiem nowej rzeczywistości.  Przepełniona trudnymi wyborami, sporą dawką doświadczeń, walką o siebie i decyzjami, które zmieniają wiele. Podobał mi się niebanalny wdzięk tej historii i wiele warstw, które posiada. Pomiędzy kartki tej opowieści, otrzymujemy sporą garść informacji, z przeszłości bohaterów, życia zawodowego. Bezwzględny świat mody, blichtr, manipulacje, bezwzględne dążeniu do celu, w którym zobaczymy ciemną stronę biznesu i do czego są zdolni ludzie, oraz  pieniądze, władza, która czasami przesłania, to co najważniejsze.
Tia Williams idealnie pokazuje rzeczywistość budowania nowej przyszłości od samego początku, na gruzach starego życia, choć to nie jest takie proste, oraz wykorzystywanie szans, które daje życie, chociaż podejmowane wybory mogą zmienić bieg wydarzeń. Ale czy czasami warto zaryzykować.
Autorka pokazuje, że pomimo różnic, a także dzielącej przepaści pomiędzy bohaterami może narodzić się ogromne uczucie, choć nie zawsze można liczyć na szczęśliwe zakończenie.
Fabuła początkowo rozwija się niepospiesznie, po czym przyspiesza, splatając całość w interesującą historię.
Autorka ma lekkie, przyjemne pióro, dzięki czemu książkę czyta się przyjemnie.

Bohaterzy ciekawie wykreowani, charyzmatyczni, barwni, skomplikowani, interesujący, różnorodni. Podobała mi się niebanalna kreacja głównych bohaterów Jenny i Erica, byli wyciągnięci dosłownie innej epoki. Ich relacja była ciekawa, pełna napięcia i emocji. Gdy byli razem nie potrafili zapanować nad sobą i wychodziło z nich to, co najgorsze, wciąż przekomarzając się ze sobą. Czuć było pomiędzy nimi chemię, napięcie i  idealne porozumienie dusz.

Jenna jest wielbicielką niemego kina, smakoszką mody. Bardzo kreatywna, uwielbia swoją pracę. Bycie sobą przychodziło jej z wielkim trudem, a żadna jej część życia nie była ustabilizowana. Życie dało jej nieźle w kość, aby sprawić, by nie wiedziała, co się dzieje. Ciągle rozpamiętuje kim była, i nie pokazuje prawdziwej siebie, udając kogoś, kim nie jest.

Jenna w Ericu wzbudzała wszystkie niemal emocje od obezwładniającego pożądania, po zagubienie i niewyobrażalny gniew. Wywróciła jego świat do góry nogami.

„Doskonała metafora mojego życia. Lada moment rozleci się na kawałki. Jak długo jeszcze będę w stanie udawać, że jestem elegancka, mimo że jestem tylko podróbką? Jak długo będę potrafiła udawać, że dam sobie radę w tej pracy, kiedy tak naprawdę nie mam pojęcia, co robię?”

Jenna Jones to 40-letnia  była modowa dziennikarka glamour, której rozsypało się życie jak domek z kart. Zwolniona z magazynu Darling, rozpadł się jej długo letni związek, marzenia, nie ma już nic i musi zaczynać wszystko od nowa. Przewrotny los sprawia, że Jenna zwraca się o pomoc do Darcy, prosząc ją o pracę. Zaczyna u niej pracę na stanowisku redaktorki internetowego serwisu modowego wśród millenialsów.
Gdy myśli, że już nic ją nie zaskoczy,  poznaje młodego mężczyznę, z którym przekracza pewną granicę. Jakie jest jej zdziwienie, gdy okazuje się, że właśnie z nimi, będzie musiała pracować nad pewnym projektem. W dodatku mężczyzna okazuje się synem Darcy. Eric wprowadza do życia Jenny spore zamieszanie, a ona, pomimo że stara się być profesjonalna, jednak nie potrafi się skupić w stu procentach na swoich zajęciach.

-Czy Jenna zaryzykuje i wejdzie w związek z Ericem?

-Czy mogą stworzyć normalny związek, mimo dzielącej ich przepaści wiekowej?

-Czy będą umieli normalnie pracować ze sobą?

-Czy dzięki Ericowi odkryje prawdziwą siebie i pozna prawdziwy smak życia?

-Z jakiego marzenia zrezygnuje Jenna?

-Czy Jenna, w końcu pomyśli o swoich potrzebach?

Polecam.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

✔ Bardzo lubię historie w których starsza,z większym bagażem doświadczeń kobieta nawiązuje relacje z młodszych od siebie mężczyzną.Jest to swoisty mezalians i wielki sprzeciw społeczeństwa dla którego taka relacja nie ma szans na przetrwanie.Dlatego historia staje się ciekawsza i niebezpieczna,bo wiele osób jest przeciwnych…

✔Otrzymujemy dużą dawkę informacji dotyczących życia zawodowego bohaterów oraz przeszłości,która odcisnęła na nich piętno.Przeszłości,która wraca i chce wybaczenia,bo nadszedł czas na szczerą rozmowę,a ona może zniszczyć coś pięknego,co dopiero zaczyna raczkować!

✔Z początkiem czytania nie mogłam wczuć się w tą historię.Brakowało mi tego czegoś,by mnie zachwyciła.Z każdym kolejnym rozdziałem coraz bardziej zaczęła mi się podobać lektura.Akcja nabiera tempa,zaczyna robić się poważnie wraz z podjęciem trudnych decyzji.To powoduje,że historia wciągnęła mnie bez reszty.

✔W powieści znajdziecie nie tylko zakazaną relacje z dużą różnicą wieku,jak tajemnice,trudne wybory,utratę pracy,walkę o siebie oraz decyzje,które łamią serce.Tworzy to historię pokazującą,że różnica wieku,inne doświadczenie a nawet kolor skóry nie może stanąć na drodze do upragnionego szczęścia.

✔Pozytywnie zaskoczyła mnie powieść i pokazała mi,że czas może pokazać,że podjęte decyzje były dobre.
P O L E C A M

Jenna ma wszystko o czym mogłaby tylko pomarzyć. Świetnie odnajduje się w pracy, a narzeczony rzuciłby świat do jej stóp. Właśnie planuje swoje wesele marzeń i wtedy wszystko sypie się jak domek z kart. Nie ma już pracy, nie ma narzeczonego, a kobieta przechodzi załamanie nerwowe. Co takiego się wydarzyło?

Gdy Jenna wyszła z dołka dostała nową pracę. Trudno jej jednak tam się odnaleźć, bo jej współpracownicy są dużo młodsi. Do tego jej szefowa z piekła rodem to jej największy wróg z młodości. Czy może być gorzej? Niestety może. Jenna ma stworzyć projekt, który wyniesie wydawnictwo na wyżyny. I ma przy nim współpracować z Ericiem - jak się okazuje synem szefowej. Pokochają się, czy pozabijają?

Muszę przyznać, że początkowo nie mogłam się wgryźć w tę historię. Przeszkadzało mi dużo wątków pobocznych i tych opisujących przeszłość, które były niezwykle rozbudowane i chwilami mnie nudziły. Później historia skupia się na wydarzeniach teraźniejszych i było już znacznie lepiej. Ostatecznie wciągnęłam się i byłam ciekawa jak zakończy się relacja Jenny i Erica. Ta dwójka na początku skrycie się sobą zachwycała, ale zupełnie tego nie okazywali. Jednak cały czas coś się między nimi działo. Dopiero po pewnym czasie dopuścili do głosu uczucia, które w sobie dusili i dali się ponieść chwili. Zamknęli się w swojej bańce, ale co jeśli ona nagle pęknie? Bo przecież zawsze pęka. Związek z prawie dwudziestoletnią różnicą wieku to jednak dużo. Czy będą w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu, czy szczęśliwe zakończenie nie jest im pisane? Jesteście ciekawi? Dajcie szansę tej historii, może ktoś z was pokocha ją od pierwszych stron. U mnie tej miłości nie było, ale ostatecznie podobała mi się ta książka.

Avatar użytkownika - ksiazkowa_patryc
ksiazkowa_patryc
Przeczytane:2024-07-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane,

Modowe guru, Jenna Jones po zawirowaniach w swoim życiu zniknęła na jakiś czas. Teraz powraca by odbudować swoją markę, ale powrót na szczyt jest trudny, tym bardziej że świat będzie do przodu. Kobieta prosi dawnego wroga, Darcy Vale po pomoc.

Jenna wkracza do magazynu internetowego o modzie "StyleZine", tylko jest mały problem. Prowadzenie social mediów jest dla niej czarną magią, z którą musi sobie poradzić, bo jej jeszcze większym problem jest przystojny aczkolwiek młody współpracownik, Eric.

Czy Jenna dla mężczyzny zaryzykuje karierę, o którą tak usilnie walczy? Czy relacja z o połowę młodszym od niej Ericem ma szansę przetrwać?

Byłam ogromnie ciekawa tej książki, która ukazuje relację "starszej" kobiety z młodszym partnerem, gdzie większość społeczeństwa patrzy na taki związek nieprzychylnym wzrokiem, a nawet potępieniem. Jenna i Eric są na różnym etapie życiowy. Kobieta po wieloletnim związku, który nie spełnił jej pragnień, a nawet ukazał że nie zna własnego partnera, natomiast Eric wkracza w życie, ma głowę pełną marzeń o zostaniu reżyserem. Czy będą w stanie swoje oczekiwania od życia połączyć z byciem razem? Bo czuć pomiędzy nimi było chemię, ale też porozumienie dusz, choć swoje pragnienia zagłuszała szczególnie Jenna.

Bardzo podobało, że Jenna pomimo tego że nie odnajdywała się social mediach i odpowiednich hasztagach starała się "to jakoś ogarnąć", bo moda jest tym co kocha całym sercem i oddaje się temu z pasją.

Ciekawa pozycja ks

iążkowa.

Lubicie trendy modowe? Podążacie za nimi czy raczej nie?

Ja raczej nie podążam lubię stylizacje wygodne, bardziej sportowe.

W sumie nigdy nie miałam okazji czytać książek z motywem mody, więc chętnie po sięgałam po książkę ,,The perfect find" Tia Williams, wydawnictwo Muza.

Pomysł na fabułę ciekawy ale myślę, że autorka nie do końca wykorzystała jej potencjał. Nie miałam okazji czytać jeszcze o różnicy wieku gdzie kobieta jest starsza od mężczyzny, raczej częściej autorzy książek wykorzystują motyw odwrotny. Jenna jako dojrzała kobieta pragnie szczęścia oraz miłości, wplątuje się w romans ze sporo młodszym mężczyzną. Postać Jenny nie do końca przypadła mi do gustu brakowało mi u niej zdecydowania, momentami jej kompletnie nie rozumiałam. Już dużo bardziej do siebie przekonała mnie postać Erica momentami miałam wrażenie, że on jest bardziej dojrzalszy w tym związku.

Książkę czyta się dość szybko, jednak bardzo mi przeszkadzały zbyt długie opisy, które nic ze sobą nie wnosiły, brak ich by spowodował, ze książka stałaby się jeszcze bardziej dostępna i przede wszystkim krótsza.

Zakończenie myślę, że takiego się spodziewałam, raczej mnie nie zaskoczyło.

,,The perfect find" ogólnie nie jest zła i jeśli szukasz książki mało wymagającej, z którą miło spędzisz czas to właśnie ta będzie idealna.

Siedem dni w czerwcu
Tia Williams0
Okładka ksiązki - Siedem dni w czerwcu

Jako nastolatkowie Eva i Shane spędzili razem siedem upojnych czerwcowych dni. Zakochani do szaleństwa, odurzeni miłością. Oboje ze skłonnościami do depresji...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski