Terroryzm europejski. Geneza i współczesne zagrożenia

Celem niniejszej publikacji jest przedstawienie groźnego terroryzmu w życiu politycznym i społecznym. Stara maksyma „Aby wroga pokonać, trzeba go poznać” doskonale pasuje do tej pracy, bowiem terroryzm nie tylko stanowi bardzo realne zagrożenie, lecz jest tematem naukowych rozważań ze względu na nowe formy i ciągły rozwój. Rozważania na ten temat prowadzą do umieszczenia go w różnych kontekstach w celu lepszego zrozumienia. Takie spojrzenie pozwoli głębiej wniknąć w jego strukturę i strategię, ma także duże znaczenie dla bezpiecznego rozwoju współczesnych narodów i świata, daje też szansę działania szczególnie tym, którzy są odpowiedzialni za zapewnienie bezpieczeństwa i walkę z terroryzmem. Istotnym celem rozważań jest również antyterrorystyczna ochrona państwa, rozumiana jako podjęcie działań przez osoby odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego, dzięki wprowadzeniu w życie programów profilaktyki antyterrorystycznej. W publikacji uwzględniono aspekty historyczne, polityczne i prawne oraz czysto praktyczne metody przeciwdziałania terroryzmowi i walki z nim. Z reguły każdy badacz poprzez własną metodologię wybiera szczególny jego zdaniem aspekt problemu, który bada. Dlatego też skoncentrowano się na wybranych aspektach terroryzmu, ukazujących jego istotę.

Informacje dodatkowe o Terroryzm europejski. Geneza i współczesne zagrożenia:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Inne
Tłumaczenie: brak