Tandem w szkocką kratę

Niezwykła opowieść o spotkaniu dwóch kobiet, które dzieli wiele: miejsce zamieszkania, a tym samym kultura, wyznanie, temperament, upodobania kulinarne i nawyki, ale łączy wspólna praca nad projektem dla osób niepełnosprawnych, pasja, przyjaźń i życiowa mądrość.

Informacje dodatkowe o Tandem w szkocką kratę:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2010-10-11
ISBN: 978-83-60131-34

Kup książkę Tandem w szkocką kratę

Tandem w szkocką kratę - opinie o książce

Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2012-12-06, Ocena: 4, Przeczytałam, 2012, Mam, Recenzenckie/Autorskie,
Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Credo za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Książka ta stała się przedmiotem mojego zainteresowania właściwie przypadkowo, gdy w Internecie natknęłam się na artykuł dotyczący plebiscytu "Człowiek bez barier"... Obie bohaterki tej książki są osobami niepełnosprawnymi, Hanna Pasterny, która jest jednocześnie autorką niniejszej publikacji, pomimo, iż jest niewidoma jest bardzo aktywna społecznie i zawodowo... Postanowiła, więc zostać asystentką znanej profesor z Glasgow, podczas jej pobytu w Polsce... Helen natomiast choć jest niezwykłym umysłem i tworzy wiele wynalazków ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym, sama cierpi na zespół Aspergera, w wyniku którego ma problemy z odnalezieniem się w wielu oczywistych dla przeciętnego człowieka sytuacjach... Jedną z kwestii utrudniających znacznie jej codzienne życie jest nadwrażliwość na hałas... "Tandem..." jest nie tylko opisem współpracy dwóch niezwykłych kobiet, lecz także narodzin przyjaźni i pogłębianej na każdym kroku akceptacji drugiego człowieka z jego ograniczeniami... Autorka ukazuje w niej, iż nie wszystko musimy rozumieć, powinniśmy jednak starać się uszanować wszelaką odmienność nawet jeśli nie zawsze pojmujemy jej pobudki... Polecam, ponieważ tekst ten nie tylko prowokuje do refleksji, ale pełny jest humoru i optymizmu pomimo różnych trudności bohaterek wynikających zarówno z niepełnosprawności każdej z nich, jak również na tle ich zawodowej współpracy; okazuje się, że nie ma barier nie do pokonania jeśli staramy się wczuć w sytuację drugiej osoby, jesteśmy gotowi na kompromis, ale gdy jest to konieczne potrafimy pozostać stanowczy...
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2010-10-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór, Mam,