Tajna służba zostawia wiele tajnych blizn
Po latach służby w resorcie mundurowym Agnieszka zdaje się przegrywać samotną walkę z nierównym traktowaniem, mizoginią, nietolerancją i mobbingiem. W dodatku postawa nowych przełożonych również wpisuje się w te najgorsze standardy i może przypieczętować jej decyzję o odejściu ze służb specjalnych, z którymi związała się w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Czy znajdzie się ktoś, kto wyciągnie do niej pomocną dłoń?
Tajne blizny to szczera opowieść kobiety, która z niemęskiej perspektywy obnaża przed Czytelnikiem kulisy funkcjonowania polskich służb specjalnych. To wyznanie błyskotliwe, zabawne, pełne autoironii, choć jednocześnie niezwykle bolesne. A wynika to stąd, że problemy opisywane przez autorkę – mimo upływu lat – zupełnie nie straciły na aktualności.
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-08-15
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 436
Główna bohaterka powieści to Agnieszka Wallicht - Chmielewska, która była pracownikiem służb mundurowych. Kobieta opowiada o latach pracy w służbie, nierównym traktowaniu, mobbingu itp. Dowiadujemy się jak funkcjonują polskie służby specjalne. To nie jest łatwy zawód. Trzeba zmierzyć się nie tylko ze stresem czy mobbingiem, ale także uważać na donosicieli, którzy na każdym kroku knują intrygi i spiski byleby tylko wyeliminować konkurencję.
Agnieszka opowiada o tym skąd wzięły się jej blizny po tej pracy.
Z książki dowiadujemy się, co działo się w tej "firmie" oraz dostajemy mnóstwo ciekawych informacji.
Autorka zapewniła mi ciekawą lekturę, z której dowiedziałam się jak funkcjonują takie służby i można to porównać do tego, co dzieje się w wielkich korporacjach. Jednym słowem "po trupach do celu". Trzeba mieć twardą psychikę, żeby funkcjonować wśród mężczyzn, którzy zdominowali resort mundurowy.
Gwarantuję Wam, że ta lekturą dostarczy Wam mnóstwo emocji i podniesie ciśnienie.
Jeśli chcecie dowiedzieć się jak poradziła sobie Agnieszka i co ją spotkało to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
Nie będziecie nudzić się. Autorka ma przyjemny styl pisania i nie odłożycie tej książki dopóki nie poznacie zakończenia tej historii.
Polecam!
Bratnie kraje socjalistyczne okiem pilotki wycieczek Jaka tak naprawdę była Polska Rzeczpospolita Ludowa? Jak to często bywa, również w tym przypadku...
Kobiety w służbach specjalnych. Patrząc wstecz na swoją służbę w jednej z formacji resortu spraw wewnętrznych, Agnieszka nie ma wątpliwości, że gdyby...
Przeczytane:2023-01-15,
To już 3 tom książki z serii kobiety w służbach specjalnych. Poprzednia była mocno średnia, więc bez entuzjazmu podeszłam do tej części.
👉Po latach służby w resorcie mundurowym Agnieszka zdaje się przegrywać samotną walkę z nierównym traktowaniem, mizoginią, nietolerancją i mobbingiem. W dodatku postawa nowych przełożonych również wpisuje się w te najgorsze standardy i może przypieczętować jej decyzję o odejściu ze służb specjalnych, z którymi związała się w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Czy znajdzie się ktoś, kto wyciągnie do niej pomocną dłoń?
👉 Nie jest to książka bardzo wysokich lotów, ale zdecydowanie lepiej napisana, niż poprzednia część. Język, fabuła, bohaterowie są ciekawsi, choć momentami było dość nudno. Polecam zapoznać się, żeby wyrobić własną opinię.
❗ Ocena: 6/10