reklama

Tacy Sami. Szczerze o samotności

Książka ukazuje problem współczesnego świata, problem samotności człowieka. Blisko 20% z nas odczuwa tę samotność niezależnie od wieku. Częstokroć jednak skazujemy się na nią sami. Zajęcie się własną samotnością w praktyce jest trudne. Oznaczałoby to bowiem przyjęcie do wiadomości, że nas ten problem dotyczy.

Książka jest napisana w formie wywiadu ze znanymi osobistościami ze świata sztuki, kultury, działalności społecznej.

Informacje dodatkowe o Tacy Sami. Szczerze o samotności:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-09-20
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Tacy Sami. Szczerze o samotności

Tacy Sami. Szczerze o samotności - opinie o książce

Książka należy do gatunku, który lubię czytać, a mianowicie do zbioru wywiadów-rzek, rozmów. Tutaj tematem jest samotność. Autorzy spytali o to dziewięcioro znanych i lubianych osób, wybitnych w różnych dziedzinach: aktorstwie, sporcie, coachingu, muzyce, działalności charytatywnej. Każdy z tych wywiadów to osobna całostka. Każdy z nich opowiada o samotności i życiu, ale są to ich samotności i ich 'życia'. daje to wspaniale urozmaiconą książkę o ciekawych ludziach, ludziach, których pół Polski kocha, ale i opowieści o ty, jak rozmaite bywa życie i jak rozmaicie przeżywana samotność. Czym innym jest samotność młodej matki, a czym innym samotność starszej osoby. Inna jest samotność singla, a inna sportowczyni, która musi pół swojego czasu spędzać na wyjazdach między nie zawsze lubianymi ludźmi. Najmniej na temat samotności opowiadała siostra Małgorzata Chmielewska, która paradoksalnie samotności nie czuje, bo jak mówi nie ma na to ani czasu, ani możliwości.
Opowiadają oni  o swoim życiu, o tym kiedy samotność odczuwali, jak z nią walczyli, o tym czy samotność jest przeszkodą czy pomocą. To bardzo ciekawe, kształcące rozmowy. Wynika z nich to, co i ja zawsze czułam, a  mianowicie, że samotność to nie brak ludzi wokół, ale nieumiejętność bycia z samym sobą. Że zadaniem każdego jest jakoś żyć samemu z sobą, a potem z innymi. Są ludzie, którzy o uczucie samotności obwiniają najbliższych. Rozmowa z panią Lipowską pokazuje jednak, że można być starszą wdową, z synem mieszkającym daleko i jakoś sobie to życie organizować, jakoś do ludzi wychodzić. Pan Marek Konrad, pan Bajor oraz pan Andrzej Seweryn mówią o tym, że samotność jest zawsze, ale że trzeba mieć bogate wnętrze. Bardzo ciekawa była rozmowa z Agnieszką Kobus-Zawojską o depresji, o presji w sporcie, o tym, że czynnikiem wzmagającym samotność są też ludzie, których nie lubimy, a z którymi musimy przebywać i brak bliskich, którzy czekają w domu.
Generalnie książka oswaja temat samotności i pokazuje ludzką twarz znanych nam celebrytów.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu Nakanapie.pl.

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung