Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent

"Szkoła rysowania” to poradnik dla początkujących artystów. Książka wprowadza w świat rysunku od podstaw. Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu oraz wzbogacony o przejrzyste przykłady rysunków krok po kroku. Nauczysz się, jak realistycznie narysować futro, jak wydobyć walor w pejzażu czy oddać anatomię i ruch ludzkiego ciała.

Informacje dodatkowe o Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-09-28
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent

Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent - opinie o książce

Większość osób etap rozwijania się, poznawania nowych rzeczy i nauki kończy wraz z ostatnim dzwonkiem w szkole, a to bardzo źle, ponieważ cudownie jest nabywać nowe umiejętności, które pomogą nam zawodowo lub po prostu sprawią, że znajdziemy pasje, która sprawia nam radość.
Ja nigdy nie miałam talentu do rysowania, zwierzęta w moim wykonaniu nie przypominają ani trochę tych widzianych na żywo, więc postanowiłam się troszkę podszkolić i zobaczyć czy uda mi się poprawić jakość moich obrazków. Szkoła rysowania to książka, która rozbudziła mój apetyt na szlifowanie nowych umiejętności i szczerze mówiąc, bardzo się tym wszystkim zachwyciłam, chociaż nawet najprostsze rysunki na początku nie wychodziły mi tak, jak tego chciałam.
Początek to garść teorii, jaki szkicownik wybrać, jaką gramaturę papieru, jakie będą nam potrzebne ołówki oraz inne przyrządy, którymi można rysować, uważam, że jest to bardzo potrzebna wiedza i dobrze, że wszystko zostało tak szczegółowo wypunktowane, ponieważ ja jestem osobą, która musi mieć wszystko dokładnie rozpisane. Następnie mamy opisy tego, jak trzymać ołówek, jakie są techniki cieniowania, oraz to jak oddać fakturę na rysunku, cała ta wiedza sprawi, że nasze obrazy będą wyglądać bardziej profesjonalnie. Dopiero po tej całej teorii przechodzimy do rysunków, mamy martwą naturę, rośliny, zwierzęta, przyrodę i ludzi, każdy obrazek podzielony jest na kroki co po kolei rysować oraz krótki opis z cennymi wskazówkami.
Pomimo tego, że nie myślałam o tym, aby zacząć rysować to ta książka sprawiła, że czasami sobie usiądę i dla odstresowania próbuje coś naszkicować, z każdym kolejnym obrazkiem wychodzi mi to coraz lepiej i sprawia mi to coraz więcej satysfakcji. Mam też nadzieję, że książka posłuży, kiedyś również moim dzieciom, może dzięki niej rozwiną swój ukryty talent lub po prostu dla relaksu stworzą jakieś piękne arcydzieła.

Szkoła rysowania w kolorze
Natalia Berlik0
Okładka ksiązki - Szkoła rysowania w kolorze

Rysowania to hobby, które można zacząć w każdym wieku. Nie tylko rozwija wrażliwość, poczucie estetyki, ale rozbudza kreatywność i zmysł obserwacji. Tym...

Książka harmonijka. Stwórz plac budowy cz.2
Natalia Berlik0
Okładka ksiązki - Książka harmonijka. Stwórz plac budowy cz.2

Książka harmonijka - to książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie! W środku zawarto przeróżne elementy do kolorowania i wyszukiwania, a także naklejki...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung