Szkoła dla osób z niepełnosprawnością: wzory - codzienność - wyzwania

Zbiór artykułów dotyczących współczesnych problemów edukacji osób niepełnosprawnych. Pierwsza część dotyczy szkoły jako instytucji, która musi odnaleźć sie w sytuacji zmiany nie zapominajac o potrzebach swoich uczniów. Druga obejmuje teksty odnoszące się do relacji osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych w przestrzeni szkolnej. W ostatniej części zamieszczono teksty dotyczące wyzwań stojących przed szkołą jako miescem edukacji osób z niepełnosprawnoscią intelektualną oraz wypracowanych rozwiązań.

Informacje dodatkowe o Szkoła dla osób z niepełnosprawnością: wzory - codzienność - wyzwania :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Pedagogika
ISBN: 978-83-7865-003-4

Kup książkę Szkoła dla osób z niepełnosprawnością: wzory - codzienność - wyzwania

Szkoła dla osób z niepełnosprawnością: wzory - codzienność - wyzwania - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2014-01-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Dziesiąty tom Dyskursów pedagogiki specjalnej to wynik dyskusji przedstawicieli srodowiska akademickiego i praktyków, a zatem grono odbiorcow moze byc dość szrokie. Przedstawia problemy szkoły specjalnej jako grupy ludzi, którzy muszą odnaleźć się w sytuacji zmiany społecznej, a jednocześnie miejsca/źródła zmiany. Ukazuje nie tylko wyzwania stojące przed współczesną szkołą jako miejscem szeroko rozumianego rozwoju, mającą wdrażać uczniów do całozyciowego uczenia się, ale też dobre praktyki w zakresie. Dużo uwagi poświęcono w niej osobom tworzącym społeczność szkoły (przede wszystkim uczniom i nauczycielom), ich realcjom oraz uwarunkowaniom tych relacji. Prezentowane wyniki badań mogą sanowić punkt wyjścia dla dalszych dyskusji i poszukiwań.
Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz