Szkarłatna obroża. Dogman. Tom 12

Dwunasty tom komiksu przygodowego o psim superbohaterze. Dog Man został zaatakowany przez skunksa! Po zanurzeniu w soku pomidorowym smród zniknął, ale szkarłatny kolor pozostał. Teraz wygnany superbohater musi walczyć o ocalenie mieszkańców, którzy go odrzucili! Kot Pet niechętnie wraca do przestępczego życia, aby pomóc Dog Manowi. Kto stanie do walki, gdy zupełnie nowy, nigdy wcześniej niewidziany złoczyńca uwolni armię robotów AI?

Informacje dodatkowe o Szkarłatna obroża. Dogman. Tom 12:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2024-08-14
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Dogman. The Scarlet Shedder

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Komiks i powieść graficzna (tradycja amerykańska i brytyjska) Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Szkarłatna obroża. Dogman. Tom 12

Szkarłatna obroża. Dogman. Tom 12 - opinie o książce

To już dwunasty tom serii, którą śledzimy od pierwszego. Jest to seria, którą lubimy wszyscy i z chęcią sięgamy po kolejne tomy.
W tomie dwunastym oczywiście poznamy kolejne fascynujące przygody DogMana. Co tym razem? Oj będzie się działo. Zło nie odpuszcza, ale nie tylko ono będzie problemem. Nasz bohater ma bliskie spotkanie ze śmierdzącym stworzeniem. Teraz musi znaleźć sposób, aby się go pozbyć. Co zrobi? Jakie będą tego konsekwencje? Jakie przygody jeszcze przeżyje?

Przygody, jak i w poprzednich tomach ciekawe, wciągające i zaskakujące. Sprawiają, że czytelnik „wsiąka” w komiks, doskonale się bawi i często wybucha śmiechem.

Tekst zrozumiały, ciekawy, zachęcający do czytania.

Ilustracje ciekawe, kolorowe, adekwatne do treści. Przyciągające wzrok i zachęcające do poznania treści.
Na końcu książeczki znajdziemy, krok po kroku, jak narysować Muchę Miecia.

Amelka po raz kolejny stwierdziła, że komiks jest super i z przyjemnością go przeczytała, a Ksawery zgodził się z nią. My z wielką przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

,,Dogman. Szkarłatna obroża" to już dwunasty tom bestsellerowej serii Dava Pilkeya, twórcy "Kapitana Majtasa". Obie serie podbiły wiele młodych czytelniczych serc, a wszystko to dzięki mistrzowskiemu połączeniu znakomitego poczucia humoru oraz sarkazmu z ponadczasowym przesłaniem i nieprawdopodobną, nadzwyczaj wartką akcją. Tu nie ma mowy o nudzie, przygotujcie się także na liczne niekontrolowane wybuchy śmiechu, nawet u starszych czytelników.

Komiks wyróżnia się staranną kreską, która skutecznie przyciąga uwagę. Zastosowana prostota i feeria barw nadają pozycji wyjątkowego charakteru, rozbudzają wyobraźnię, pobudzają zmysły, skutecznie zachęcają do przeglądania kolejnych stron. W przypadku historyjek rysunkowych to bardzo istotne, gdyż poziom ilustracji jest dla młodego odbiorcy jednym z ważniejszych atutów, decydującym o wyborze lektury. Wspaniałym urozmaiceniem są strony aktywizujące, które poruszane szybko, nadają postaciom dynamiki.

Treść komiksu jest abstrakcyjna, komiczna, iście szalona. Filarem są oczywiście nietuzinkowe, wyraziste postacie, których nie sposób nie polubić. Całość przesiąknięta jest tak potężna dawką humoru, że nie tylko pochłania się go w zawrotnym tempie z uśmiechem na twarzy, ale notorycznie zdarzają się niekontrolowane, głośne wybuchy śmiechu, zarówno u tych młodszych, jak i starszych czytelników. Mimo solidnej porcji zabawnych tekstów i komizmu sytuacyjnego, opowieść przemyca bardzo wartościowe, ponadczasowe lekcje o prawdziwej przyjaźni oraz miłości.

,,Dogman. Szkarłatna obroża" to przezabawny, angażujący, niebywale absurdalny, ale zarazem naszpikowany ważnymi tematami komiks, który rozbawia do łez i skutecznie zachęca do rozwijania przygody z samodzielnym czytaniem. Ta przyjemna pozycja poprawi Wam nastrój, zafunduje moc wrażeń, a także błogi relaks i ukojenie. Jeśli macie ochotę na zwariowaną historię obrazkową, z równie pokręconymi bohaterami i genialnymi ilustracjami, najnowsza część przygód Dogmana na pewno Was oczaruje! Polecamy gorąco!

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung