reklama

Szansa na start

Nigdy nie wahaj się sięgać po marzenia!

Szesnastoletni Mike nie potrafi wyobrazić sobie życia bez muzyki. Jego rodzice jednak zupełnie nie podzielają jego pasji i starają się wybić mu z głowy marzenia o zostaniu wielką gwiazdą rocka. Na szczęście Mike może liczyć na wsparcie swojego najlepszego przyjaciela, Willa, który w dniu urodzin wręcza mu bilet na koncert ulubionego zespołu. Niezwykły zbieg okoliczności sprawi, że Mike zaprezentuje swój talent szerszej publiczności, a jego życie zacznie się zmieniać w zawrotnym tempie. Aby spełnić marzenia, będzie musiał dokonać trudnych wyborów i zawalczyć z przeciwnościami losu, które nagle zbiorą się nad nim niczym ciemne burzowe chmury. Czy wystarczy mu siły i determinacji, by osiągnąć to, czego zawsze tak bardzo pragnął?

Informacje dodatkowe o Szansa na start:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-06-03
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 978-83-8147-853-3

Kup książkę Szansa na start

Szansa na start - opinie o książce

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-06-28,

“Posłuchaj, wzięliśmy Cię ze sobą, bo uznaliśmy, że jesteś dobry. Dzisiaj tylko to potwierdziłeś”

Szesnastoletni Mike żyje muzyką, jednak jego rodzice nie akceptują jego pasji i robią wszystko, żeby syn zrozumiał, kariera muzyka rockowego to zły pomysł. Chłopak może liczyć jedynie na wsparcie swojego najlepszego przyjaciela, Willa. W dniu urodzin Mike dostaje od przyjaciela bilet na koncert ulubionego zespołu. Przez przypadek Mike może zaprezentować swój talent i piosenki szerszej publiczności, a jego życie zaczyna się zmieniać. Chce spełnić swoje największe marzenie, a żeby to zrobić będzie musiał zmierzyć się z przeciwnościami losu.

“Szansa na start” to debiut, niestety moim zdaniem niezbyt udany. Myślałam, że będzie to historia o marzeniach i o muzyce. Jednak zawiodłam się.  Historia Mike jest jak dla mnie częściowo nierealna, a chwilami infantylna. Część dialogów jest zupełnie niepotrzebnych. Uważam, że głównym problemem tej książki jest to, że jest bardzo krótka. Historia ma potencjał, ale mam wrażenie, że autor bardzo się śpieszył pisząc to i nie wykorzystał do końca tego co można by z nią zrobić.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski