Szanghajska kochanka

SPRZEDAŻ OD 01-02-2008! Na wpół autobiograficzna powieść młodej chińskiej pisarki, wyklęta i zakazana z powodu swojej zmysłowości i poruszania tematów typowych dla kultury Zachodu, a w Chinach uznawanych za tabu. Główną postacią książki jest Coco, kelnerka w szanghajskiej restauracji, niecierpliwa życia, pragnąca lepiej poznać samą siebie. Rozdarta miedzy dwóch kochanków - Marka, żonatego mężczyznę z Zachodu i Tientiana, samotnika i narkomana, którego darzy miłością - pisze powieść, w której stara się opisać targające nią uczucia i emocje.

Informacje dodatkowe o Szanghajska kochanka:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-88722-37-0

Kup książkę Szanghajska kochanka

Szanghajska kochanka - opinie o książce

Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2011-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
„Szanghajska kochanka” to opowieść o młodej dziewczynie Coco, kelnerce w szanghajskiej restauracji, piszącej powieść, zachłannej życia, pragnącej lepiej poznać samą siebie, która kocha dwóch zupełnie różnych od siebie mężczyzn.Główna bohaterka mówi o swoim życiu w sposób subtelny i wulgarny zarazem. Powieść głęboko wchodzi w sferę najintymniejszych przeżyć psychicznych i cielesnych Coco. Oba związki są zupełnie różne, a jednak oba opierają się na miłości. Niesamowite opisy rzeczywistości, życia w Szanghaju sprawiają, że książka właśnie poprzez poruszane w niej tematy wydaje się być prawdziwa, pełna przemyśleń. Dość dużo swobodnego seksu nadaje książce trochę pikanterii i to właśnie, dlatego była tak szokująca dla Chińczyków nieprzyzwyczajonych do takiej swobody słowa w dziedzinie seksu. Również język, jakim posługiwała się autorka- jest odważny, subtelny i mocno erotyczny.„Szanghajska kochanka” nie jest, więc tylko i wyłącznie historią miłosną, ale raczej panoramą przemian zachodzących w chińskim społeczeństwie. Stanowi ona głos młodego pokolenia współczesnych Chińczyków, ukazując ich kraj u progu nieuniknionej rewolucji społecznej i seksualnej.

Dawno nie czytałam równie nudnej książki. Z każdym rozdziałem miałam nadzieję, że coś się zacznie dziać. Nie działo się nic. Nie wiem czy to dlatego, że została napisana tak a nie inaczej... Na okładce można przeczytać, że to kontrowersyjna książka, zakazana w Chinach i wyklęta. Co też od razu nasuwa na myśl, że wiele się w niej dzieje i, że będziemy czytać ją z niezwykłym zaciekawieniem. Tymczasem nuda większa im dalej się zagłębiać. Główna bohaterka irytująca. I jak tak sobie przypomnę tą reklamę o tej "niezwykłej zakazanej w Chinach książce" nasuwa mi się jedno pytanie: dlaczego nikt nie zakazał Wei Hui jej napisać...? I to bynajmniej nie ze względu na kontrowersyjność, a raczej przez wzgląd na tą beznadziejnie nudną fabułę będącą w zasadzie o niczym.
Udało mi się przebrnąć do końca i dziś nawet nie bardzo pamiętam dokładnie o czym była. Pamiętam za to, że to była pierwsza książka przy której ziewałam.
Książki nie polecam, chyba, że ktoś ma problem z bezsennością. Jeśli tak to "Szanghajska kochanka" jest dobrym lekarstwem (bez recepty).

Opinia opublikowana na moim blogu:

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2008-09-13, Ocena: 3, Przeczytałam,
Poślubić Buddę
Wei Hui0
Okładka ksiązki - Poślubić Buddę

Zawierająca elementy autobiograficzne kontynuacja kultowej powieści Szanghajska kochanka, zakazanej przez chińską cenzurę. Numer 1 na liście bestsellerów...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski