Szanghajska kochanka

Ocena: 3 (3 głosów)
SPRZEDAŻ OD 01-02-2008! Na wpół autobiograficzna powieść młodej chińskiej pisarki, wyklęta i zakazana z powodu swojej zmysłowości i poruszania tematów typowych dla kultury Zachodu, a w Chinach uznawanych za tabu. Główną postacią książki jest Coco, kelnerka w szanghajskiej restauracji, niecierpliwa życia, pragnąca lepiej poznać samą siebie. Rozdarta miedzy dwóch kochanków - Marka, żonatego mężczyznę z Zachodu i Tientiana, samotnika i narkomana, którego darzy miłością - pisze powieść, w której stara się opisać targające nią uczucia i emocje.

Informacje dodatkowe o Szanghajska kochanka:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-88722-37-0
Liczba stron: 280

więcej

Kup książkę Szanghajska kochanka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Szanghajska kochanka - opinie o książce

Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2011-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
„Szanghajska kochanka” to opowieść o młodej dziewczynie Coco, kelnerce w szanghajskiej restauracji, piszącej powieść, zachłannej życia, pragnącej lepiej poznać samą siebie, która kocha dwóch zupełnie różnych od siebie mężczyzn.Główna bohaterka mówi o swoim życiu w sposób subtelny i wulgarny zarazem. Powieść głęboko wchodzi w sferę najintymniejszych przeżyć psychicznych i cielesnych Coco. Oba związki są zupełnie różne, a jednak oba opierają się na miłości. Niesamowite opisy rzeczywistości, życia w Szanghaju sprawiają, że książka właśnie poprzez poruszane w niej tematy wydaje się być prawdziwa, pełna przemyśleń. Dość dużo swobodnego seksu nadaje książce trochę pikanterii i to właśnie, dlatego była tak szokująca dla Chińczyków nieprzyzwyczajonych do takiej swobody słowa w dziedzinie seksu. Również język, jakim posługiwała się autorka- jest odważny, subtelny i mocno erotyczny.„Szanghajska kochanka” nie jest, więc tylko i wyłącznie historią miłosną, ale raczej panoramą przemian zachodzących w chińskim społeczeństwie. Stanowi ona głos młodego pokolenia współczesnych Chińczyków, ukazując ich kraj u progu nieuniknionej rewolucji społecznej i seksualnej.
Link do opinii

Dawno nie czytałam równie nudnej książki. Z każdym rozdziałem miałam nadzieję, że coś się zacznie dziać. Nie działo się nic. Nie wiem czy to dlatego, że została napisana tak a nie inaczej... Na okładce można przeczytać, że to kontrowersyjna książka, zakazana w Chinach i wyklęta. Co też od razu nasuwa na myśl, że wiele się w niej dzieje i, że będziemy czytać ją z niezwykłym zaciekawieniem. Tymczasem nuda większa im dalej się zagłębiać. Główna bohaterka irytująca. I jak tak sobie przypomnę tą reklamę o tej "niezwykłej zakazanej w Chinach książce" nasuwa mi się jedno pytanie: dlaczego nikt nie zakazał Wei Hui jej napisać...? I to bynajmniej nie ze względu na kontrowersyjność, a raczej przez wzgląd na tą beznadziejnie nudną fabułę będącą w zasadzie o niczym.
Udało mi się przebrnąć do końca i dziś nawet nie bardzo pamiętam dokładnie o czym była. Pamiętam za to, że to była pierwsza książka przy której ziewałam.
Książki nie polecam, chyba, że ktoś ma problem z bezsennością. Jeśli tak to "Szanghajska kochanka" jest dobrym lekarstwem (bez recepty).

Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2022/04/szanghajska-kochanka.html

Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2008-09-13, Ocena: 3, Przeczytałam,
Inne książki autora
Poślubić Buddę
Wei Hui0
Okładka ksiązki - Poślubić Buddę

Zawierająca elementy autobiograficzne kontynuacja kultowej powieści Szanghajska kochanka, zakazanej przez chińską cenzurę. Numer 1 na liście bestsellerów...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy