SZAŁ HAZARDU 2

Tom 2 cyklu Kakegurui - Szał Hazardu

Yumeko przegrała z członkinią samorządu uczniowskiego i zadłużyła się na 310 milionów. W jej szkole uczniowie z dużymi długami zyskują status zwierzątek i są brutalnie traktowani. Tracą nie tylko godność, ale i przyszłość. Aby odzyskać dumę i kontrolę nad swoim życiem, dziewczęta podejmują się gry, która może odwrócić ich sytuację. Oto drugi tom komiksu o pięknej hazardzistce, która walczy ze swym losem.

Informacje dodatkowe o SZAŁ HAZARDU 2:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-12-03, Ocena: 4, Przeczytałem,

BYĆ ZWIERZAKIEM

„Kakegurui” to kolejna próba odświeżenia gatunku shounen. Próba całkiem udana, bo w dobrym stylu łącząca w sobie zarówno klasyczne jego elementy, jak i swoistą dojrzałość, która sprawia, że całość spodoba się nieco starszym odbiorcom. Jednocześnie to po prostu kawał ciekawej i dobrze wykonanej mangi, która zaczyna rozkręcać się coraz bardziej i jeszcze nie raz może nas – oczywiście pozytywnie – zaskoczyć.

Witajcie w Prywatnej Akademii Hyakkao, elitarnej szkole głównie dla bogatej młodzieży, której tradycja sięga ponad sto dwadzieścia lat wstecz. Nikogo jednak nie obchodzą tu oceny i wyniki sportowe. Uczniowie muszą uczyć się jednego: strategicznego myślenia, umiejętności „czytania przeciwnika” i zdolności dostrzegania kluczowych momentów. Bo Hyakkao to nie zwyczajna placówka edukacyjna, a szkoła hazardu, w której wszystko sprowadza się do gier. Nawet po lekcjach akademia nie cichnie, zmieniając się w istne kasyno, gdzie stawki są naprawdę wysokie. Ale właśnie od wyniku hazardowych rozrywek zależy pozycja w szkole – ci, którzy wygrywają, trzymają się na szczycie, przegrani, których finanse spadną poniżej jasno ustalonego poziomu, zostają sklasyfikowani jako jednostki niekooperacyjne i stają się „zwierzątkami”. Poniżani przez stojących wyżej w hierarchii uczniów, gnębieni i wykorzystywani dosłownie jako podnóżki, muszą znów znaleźć swoją drogę na szczyt.
I o tym właśnie przekonuje się nowa uczennica, Yumeko, która niedawno trafiła w mury placówki. Po przegranej z członkinią samorządu, zadłużona dziewczyna staje się takim zwierzątkiem. Od teraz, jak już wiadomo, czeka ją nieciekawy los. Ale pojawia się szansa na jego odmianę. Pytanie jednak jaka będzie cena gry, w której Yumeko będzie musiała wziąć udział? A co gorsza, jakie będą konsekwencje?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/12/kakegurui-sza-hazardu-2-homura-kawamoto.html

SZAŁ HAZARDU 5
Homura Kawamoto,Toru Naomura0
Okładka ksiązki - SZAŁ HAZARDU 5

Pojedynek Yumeko i Yumemite dobiegł końca. Itsuka Sumeragi obserwowała ich starcie z bezpiecznej odległości na widowni. Nie wiedziała jednak, że niedługo...

KAKEGURUI - SZAŁ HAZARDU: TOM 16
Homura Kawamoto,Toru Naomura 0
Okładka ksiązki - KAKEGURUI - SZAŁ HAZARDU: TOM 16

Kirari z Ririką i Mary na dokładkę.Przy tym stole toczy się gra o to, kto stanie na szczycie i zostanie nową przewodniczącą. Kirari jest wstrząśnięta tym...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung