Syn zarządcy sierocińca

Tej niezwykłej powieści, łączącej thriller, romans oraz groteskę patronują Kafka i Orwell, ale także... James Bond ze swymi nieprawdopodobnymi przygodami. Tyle, że w Korei Północnej wszystko jest prawdopodobne, bo nie da się oddzielić rzeczywistości od fikcji.

Niezwykła, pełna zaskakujących zdarzeń powieść, groteskowa jak rzeczywistość Korei Północnej, w której się rozgrywa. Wychowany w sierocińcu, Chun To należy do najniższej klasy ludzi. Mimo to robi zawrotną karierę i staje się bohaterem narodowym, po czym, o co w jego ojczyźnie nietrudno, trafia do obozu, by wyjść cudem jako wszechwładny Komendant Ka. Prawdziwy nie żyje, a fałszywego potrzebuje sam Kim Dzong Il, szykujący spisek przeciw Amerykanom... Thriller i romans w jednym, rozgrywający się w atmosferze totalitarnej paranoi, pełen upiornych szczegółów z życia okłamywanych, zastraszonych i głodzonych obywateli.

Johnson napisał śmiałą i znakomitą powieść, która nie tylko ukazuje przerażający widok owianego tajemnicą imperium Korei Północnej, lecz także rzuca nowe światło na rozumienie miłości i poświęcenia
New York Times

Adam Johnson dokonał literackiego cudu. Po pierwsze, umieścił akcję powieści w Korei Północnej, kraju, który niewielu z nas umie sobie wyobrazić. Po drugie, stworzył zadziwiające postaci, których losy rozwijają się z zawrotną szybkością. Fabuła pochłonęła mnie bez reszty, zakończenie zdumiało. Johnson przekuł swój talent w złoto, pisząc znakomitą powieść.
Abraham Verghese.

Informacje dodatkowe o Syn zarządcy sierocińca:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2013-02-05
ISBN: 978-83-273-0069-0

Kup książkę Syn zarządcy sierocińca

Syn zarządcy sierocińca - opinie o książce

Avatar użytkownika - Habina
Habina