Każdy, kto choć trochę interesuje się najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w telefonach komórkowych, z pewnością nieraz spotkał się z systemem operacyjnym Symbian oraz z S60 - najszybciej rozwijającą się platformą działającą na bazie tego środowiska. Dzieło firmy Nokia zdecydowanie opanowuje rynek urządzeń mobilnych, znajdując zastosowanie nie tylko w oferowanych przez nią smartfonach, lecz również produktach noszących znaki przedsiębiorstw takich jak Samsung, Panasonic, Lenovo czy LG Electronics. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem S60 uchodzi za jeden z prostszych, wydajniejszych i bardziej niezawodnych interfejsów użytkownika spośród rozwiązań wykorzystywanych w zaawansowanych komórkach.
Wraz ze wzrostem popularności i możliwości smartfonów rosną też oczekiwania wobec oprogramowania, które można na nich instalować. Temu z kolei towarzyszy coraz większa potrzeba wiedzy niezbędnej do tworzenia ciekawych aplikacji "komórkowych". Umiejętności tego typu uważane są przez wielu programistów niemal za magię, a samo programowanie w systemie Symbian ma opinię niezwykle skomplikowanego.
O tym, że wcale tak być nie musi, przekonasz się dzięki lekturze książki "Symbian S60. Programowanie urządzeń mobilnych". Podręcznik ten bezboleśnie wprowadzi Cię w świat Symbiana, dostarczając praktycznych informacji na temat budowy sprzętu oraz zasad działania systemu operacyjnego i interfejsu użytkownika. Pozwoli też poznać szerokie spektrum zagadnień związanych z programowaniem urządzeń mobilnych, począwszy od wiadomości zupełnie podstawowych, a skończywszy na tematyce zaawansowanej, w tym opisie najważniejszych klas, mechanizmu obsługi wyjątków oraz sposobu kontrolowania wątków i procesów. Budowa urządzeń mobilnych i systemu operacyjnego Symbian Instalacja i używanie narzędzi niezbędnych programiście Architektura GUI i bezpieczeństwo oprogramowania Korzystanie z emulatora systemu Tworzenie i używanie klas, tablic i obiektów aktywnych Korzystanie z wyjątków i deskryptorów Zarządzanie procesami i wątkami Stosowanie architektury klient-serwer Przegląd właściwości i repozytoriów Korzystanie z bibliotek DLL i makr
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2009-12-17
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 512
Chcę przeczytać,