Święty Chaos. Audiobook

Kompletny pierwszy sezon pierwszego na świecie audioserialu. Historia napisana przez Cezarego Harasimowicza specjalnie dla Audioteki.pl. Wciągająca fabuła, której części będziemy odkrywać przez 14 kolejnych tygodni. Jaki los czeka bohaterkę Jamy Ulan? Dla każdego kto kupi pełny pierwszy sezon premiera kolejnych odcinków w każdy czwartek, na dzień przed oficjalną premierą pojedynczego odcinka. Wejdź w świat Świętego Chaosu i daj się zaskoczyć.

Sensacja, powieść szpiegowska, political- i science-fiction w jednym. Audiobook, którego akcja rozgrywa się na czterech kontynentach. Wciągająca opowieść, rozwijająca się na kilku płaszczyznach czasowych. „Święty Chaos” to historia jakiej w polskiej popkulturze jeszcze nie było!

To wyjątkowy audiobook - pierwszy w Polsce – audioserial. Napisany całkowicie z myślą o wersji audio przez scenarzystę i pisarza, Cezarego Harasimowicza. Audiobook jest pierwszą formą w jakiej opowieść ta ujrzy światło dzienne, poprzedzając tym samym wydanie papierowe i wersję filmową "Świętego Chaosu".

Informacje dodatkowe o Święty Chaos. Audiobook:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-10-12
ISBN: b.d.
Czas trwania:5 h 52 min. min.
Czyta: Grażyna Wolszczak, Robert Więckiewicz, Danuta Stenka, Olga Bołądź, Anna Czartoryska, Marian Dziędziel, Arkadiusz Jakubik, Łukasz Simlat

Kup książkę Święty Chaos. Audiobook

Święty Chaos. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2014-01-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 Książki - 2014 rok, Mam,
Jakiś czas temu, po wysłuchaniu ,,Karaluchów" Jo Nesbo, zakochałam się w superprodukcjach, czyli najogólniej mówiąc w słuchowiskach. Urzeczona interpretacją i oprawą muzyczną z chęcią sięgnęłam po kolejne novum na polskim rynku, czyli audioserial ,,Święty Chaos" Cezarego Harsimowicza, w reżyserii Krzysztofa Czeczota. Już te dwa nazwiska dały mi podstawy by sądzić, że otrzymam porcję dobrej rozrywki. Cezarego Harasimowicza znam i cenię za scenariusz do ,,Ekstradycji" i ,,Bandyty". Krzysztof Czeczot powalił mnie na łopatki wspomnianymi ,,Karaluchami"(reżyseria). Główną niewiadomą pozostawała nazwa audioserial. ,,Święty Chaos" to powieść - superprodukcja w odcinakach. Pierwszy sezon liczy ich 14, odsłuchiwać można było je tydzień po tygodniu. Plus takiego audioserialu, to możliwość zakupu pojedynczych odcinków i jeśli serial nie przypadnie do gustu można zrezygnować z dalszego odsłuchiwania, bez ponoszenia kosztów jakie pokrywałoby się przy zakupie całości. Minus - jeśli serial bardzo się spodobał, trzeba czekać na kolejne części (w tej chwili całość pierwszego sezonu dostępna jest ,,od ręki"). Bywa też, że w czytaniu pojawiają się długie mocno irytujące przerwy. Zwłaszcza, jeśli chce się usłyszeć jak najszybciej dalszą część historii, którą celowo spowalnia reżyser. Serial obsadzono plejadą polskich aktorów. Łukasz Simlat, Grażyna Wolszczak, Robert Więckiewicz, Marian Dziędziel, Danuta Stenka, to tylko niektóre z gwiazd polskiej sceny filmowej i teatralnej, które użyczyły głosu w audioserialu. Dla mnie absolutnym numerem jeden w ,,Świętym Chaosie" jest Robert Więckiewicz, któremu jednak po piętach ostro depcze Marian Dziędziel. Spory zawód - Grażyna Wolszczak. Chociaż lubię tę aktorkę, w roli głównej bohaterki, czyli Jamy Ulan, dla mnie niestety była mało przekonująca. Historia opowiedziana została ze sporym rozmachem. To połączenie powieści sensacyjnej z science-fiction, powieścią szpiegowską i political fiction. Misz-masz gatunkowy, który mocno miesza w głowach. Głowy zresztą trzeba tu bardzo pilnować, bo jeśli ktoś się zagapi, może ją stracić. I to dosłownie. Jamy Ulan, pracująca dla CIA jest tego najdoskonalszym przykładem, a swojej głowy przyjdzie jej chronić przed talibami i wszelakiej maści terrorystami, przed tajemniczymi preceptorami, a w końcu i przed samą sobą. Jamy Ulan to bohaterka śmiertelnie niebezpieczna. Uzbrojona w długopis jest równie zabójcza, co z glockiem. Jest do tego sprytna i bystra, a mimo to ktoś zmanipulował ją i wrzucił w brudną grę, w której przestanie być sobą... Posłuchajcie z resztą sami. To o czym usłyszycie jest nie do opowiedzenia w kilku zdaniach. Fascynujące, dziwne, pokręcone. Momentami nieco chaotyczne, ale bardzo intrygujące. Dziwaczna, zadziwiająca akcja, która rozwija się zupełnie nieoczekiwanie. Nic nie jest takie, jakiego spodziewał się słuchacz na początku. Równie tajemnicze jest i zakończenie, a właściwie niedomówienie pierwszej serii serialu. Podsyca tylko ciekawość i wznieca oczekiwanie na kolejny sezon. O ile jeszcze jestem w stanie opowiedzieć o treści, tak z całą pewnością nie oddam tego, co kryją dźwięki ,,Świętego Chaosu". Fantastyczna oprawa muzyczna, to chyba najdosadniejsze określenie. Singiel promujący ,,Święty Chaos" nagrała Mela Koteluk, zaś całość muzyki napisał Michał Lorenc, którego muzykę filmową wielokrotnie nagradzano na festiwalach filmowych, m.in. na festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za muzykę do filmów Psy, Bandyta, Prowokator. Posłuchajcie koniecznie! Warto!
Pesel 890604
Harasimowicz Cezary0
Okładka ksiązki - Pesel 890604

"Pesel 890604..." to jedenaście nowel, jedenaście dramatycznych ludzkich losów. Ich akcja dzieje się w Polsce na przestrzeni ostatnich lat, od pamiętnego...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun