Światło na zakręcie

Bohaterką książki jest młoda kobieta, matka dwojga dzieci. Poniewierana przez męża – tyrana i alkoholika, nie może liczyć na wsparcie rodziny ani znajomych. Kiedy po jednej z małżeńskich kłótni trafia na kilka dni do szpitala, postanawia uciec od swego dotychczasowego życia i wyjeżdża na drugi koniec Polski. Czy uda jej się odzyskać dzieci i odnaleźć szczęście?

Jest to książka napisana dla kobiet, z kobiecego punktu widzenia. Trochę pamiętnik z najważniejszych momentów mojego życia. O tym, że jednak można wyjść ze – zdawałoby się – beznadziejnej sytuacji. Że pracowitość, upór i uczciwość pomagają odnaleźć szczęście. Jest to również książka o tym, jak zmieniła się Polska przez ostatnie 25 lat od czasu pegeerów i centralki telefonicznej. Napisałam ją dla moich dzieci, aby wiedziały, że warto czekać na prawdziwą miłość, a także dla kobiet bitych, poniżanych, dręczonych psychicznie i fizyczne. Jeśli po przeczytaniu choć jedna kobieta odważy się „wsiąść do pociągu byle jakiego” bez bagażu, za to z ogromnym ciężarem wspomnień, będzie to dla mnie potwierdzenie, że warto było spisać te trudne doświadczenia. Oto moje życie. O sobie tyle, ile zostało napisane w środku.

„Nie patrzeć za siebie! Nie patrzeć do tyłu” – postanowiłam. Przede mną roztaczał się nieznany krajobraz. Za moimi plecami pozostało wszystko, co posiadałam, co kochałam i co było treścią całego mojego życia.

Informacje dodatkowe o Światło na zakręcie:

Wydawnictwo: Sorus
Data wydania: 2016 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788365419071

Kup książkę Światło na zakręcie

Wczoraj już było
Grażyna Kolasa0
Okładka ksiązki - Wczoraj już było

Jest to historia życia mojej mamy, Teresy Zawiszewskiej, z domu Świerczyńskiej. Czas teraźniejszy przeplata się tu ze wspomnieniami z dawnych lat. Bohaterka...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski