Świat Kryminalnych

Skąd wzięli się Kryminalni? Jaki to się stało, że serial odniósł taki sukces? Czy to prawda, że Andrzej Włodaczyk i Magda Schejbal prawie utonęli podczas zdjęć? Czy łatwo jest zagrać nieboszczyka? Kto codziennie przywozi na plan dwieście tysięcy fałszywych złotych i pół kilo sztucznej heroiny? Czy Maciej Zakościelny korzysta z pomocy kaskaderów? Komu fani przysłali kajdanki wyściełane różowym futerkiem? Dlaczego na planie nie wolno stać obok Jacka Pliszki, operatora kamery? Świat Kryminalnych przybliża fakty z życia bohaterów serialu, pozwala poznać kulisy pracy ekipy, anegdoty znane dotąd tylko wtajemniczonym. Daje też okazję do spotkania się z aktorami, którzy zdradzą ściśle strzeżone tajemnice.

Informacje dodatkowe o Świat Kryminalnych:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-74-14368-4

Kup książkę Świat Kryminalnych

Świat Kryminalnych - opinie o książce

Serial "Kryminalni" pokochałam od pierwszego odcinka. Bohaterowie, którzy kradną serca widzów, akcja każdego odcinka, która nie zwalnia ani na chwilę i dzięki temu nie nudzi, ciekawe zagadki kryminalne, ale także pogmatwane losy naszych bohaterów:komisarza Adama Zawady i jego zespołu Basi Storosz i Marka Brodeckiego. Muzyka z czołówki, która zapada w pamięć i nawet po kilku pierwszych taktach wiesz, że oto w telewizjii emitują Kryminalnych. Serial ten jest według mnie najlepszym polskim serialem kryminalnym i tylko szkoda, że to już koniec i że nie będzie więcej odcinków z przygodami moich ukochanych policjantów.

Dlatego jak tylko zobaczyłam książkę na temat Kryminalnych, moje serce wielce się uradowało i zabrałam się do lektury ! To prawdziwa gratka dla prawdziwego fana serialu. Cała książka w krótkich i zwięzłych rozdziałach przedstawia nam ciekawostki z planu, rozmowy z odtwórcami głównych ról w serialu, jak to wszystko się zaczęło, jakie gwiazdy miały okazję zagrać w serialu na przełomie lat, dowiadujemy się jak serial przedstawia się w liczbach, jakie są najlepsze sceny, ujęcia, dialogi w serialu, jakie plany na przyszłość, bowiem książka została wydana w 2007 roku, w roku w którym na jesieni rozpoczynał się siódmy sezon serialu.

Polecam gorąco tę pozycję dla fanów serialu Kryminalni, ale także dla tych, którzy serialu nie znają, ale myślę, że dzięki tej pozycji zapragną poznać losy Adama, Marka i Basi. Serial otrzymał od widzów trzy Telekamery w latach 2006-2008 i Złotą Telekamerę w 2009 roku w kategorii najlepszy polski serial kryminalny, więc to chyba o czymś świadczy ! Świadczy to o tym, że serial podobał się i myślę, że nadal się podoba Polakom ( mi na pewno ;) ) i że warto po niego sięgnąć jak i po książkę, która jest prawdziwym rarytasem i skarbnicą wiedzy o serialu. Polecam ! Moja ocena to 6 !

Świat kryminalnych
Marzena Czuba0
Okładka ksiązki - Świat kryminalnych

Skąd wzięli się "Kryminalni"?Jaki to się stało, że serial odniósł taki sukces? Czy to prawda, że Andrzej Włodaczyk i Magda Schejbal prawie utonęli...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung