Świadomi Rodzice

W nowoczesnym podejściu dr Tsabary do tematu rodzicielstwa, dziecko posiada potencjał inicjowania u swoich rodziców głębokich poszukiwań na poziomie duszy oraz ich osobistej transformacji. Dzieci nie stanowią już tylko psychologicznej i duchowej spuścizny rodziców, ale funkcjonują jako istoty wpływające w bardzo ważny sposób na ich rozwój. Kiedy rodzice uczą się wraz z dziećmi i są na nie otwarte, pojęcia typu moc, kontrola czy dominacja przestają być potrzebne, a głównym celem podróży staje się wzajemna życzliwość oraz duchowe partnerstwo. Niestety, wielu rodziców nieświadomie przekazuje swoim dzieciom nabyty ból psychologiczny i emocjonalne traumy z przeszłości, mimo że świadomie wcale nie chcą tak postępować.

Tradycyjne książki dotyczące tematu rodzicielstwa podają mnóstwo technik dotyczących kontrolowania dzieci oraz doraźnych rozwiązań pewnych zaburzeń, które mają być pomocne w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach. Dr Tsabary podchodzi do tematu w odmienny sposób. Według niej, dzieci stanowią dla rodziców zwierciadło dawno zapomnianego ja. Rodzic który zechce spojrzeć w to lustro, zdobędzie możliwość zbudowania relacji ze swoim wewnętrznym stanem pełni. Kiedy rodzic odnajdzie już drogę do siebie, będzie w stanie nawiązać prawdziwą więź ze swoim dzieckiem. Filary rodzicielskiego ego kruszą się wtedy, gdy dzięki dziecku, rodzic otwiera się na zdolność przenoszenia się w stan obecności.

To nie jest jedna z tych setek książek o wychowaniu, w której znajdziecie przeróżne strategie behawioralne. Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem i wypróbowałeś już tego typu doraźne techniki, z pewnością przyznasz, że one nie działają. Książka ,,Świadomi rodzice" w bardzo prosty sposób wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje: źródłem, z którego wypływają wszelkie problemy jest nasza nieświadomość. Świadome rodzicielstwo nie jest wszak dla ludzi bojaźliwych. Wymaga odważnej pracy z tym, co leży u źródeł naszych emocjonalnych ran. Dzięki temu relacja z dziećmi wznosi się ku królestwu świętości, gdzie dzieci są duchowymi partnerami, a nawet przewodnikami, prowadzącymi nas do naszej własnej, duchowej transformacji. Dopiero, gdy odważnie otworzymy się na to, co nieznane, aby dokonać w sobie przemiany, wychowamy dzieci na zdrowych i świadomych ludzi. Kto nie zgodzi się z zawartym w książce twierdzeniem, że nasze pociechy zasługują na rodziców, którzy żyją świadomie?

Dzieło dr Tsabary to ,,biblia" dla wszystkich Rodziców Teraźniejszości - rodziców, którzy poświęcili się wychowywaniu Dzieci Przyszłości. ~ Lana Rados - licencjonowany doradca klinicznyW 2011 roku książka została wyróżniona dwiema prestiżowymi nagrodami - Złoty Zwycięzca Nautilus Book Awards(R) oraz w kategorii książek dla dorosłych z tematyki - rodzicielstwo/rozwój osobisty - Nagroda Międzynarodowego Portalu Mom's Choice Awards(R)

Informacje dodatkowe o Świadomi Rodzice:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2014 (data przybliżona)
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: The Conscious Parent - transforming ourselves, empowering our children
Tłumaczenie: Beata Piecychna

Kup książkę Świadomi Rodzice

Świadomi Rodzice - opinie o książce

"Świadomi rodzice" autorstwa Shefali Tsabary to niezwykle inspirująca książka, która rzuca nowe światło na temat rodzicielstwa, skupiając się na głębszym zrozumieniu zarówno siebie, jak i swoich dzieci.

Książkę cechuje ponadczasowy charakter - mimo że została opublikowana kilka lat temu, jej przesłanie wciąż pozostaje aktualne i istotne dla współczesnych rodziców. Autorka w przystępny i ciepły sposób przedstawia ideę "świadomego rodzicielstwa", zachęcając rodziców do głębszego zrozumienia siebie oraz swoich dzieci, a także do pracy nad własnym rozwojem osobistym.

Książka skupia się na budowaniu głębokiej więzi z dzieckiem poprzez zwiększoną uważność, empatię i autentyczność. W książce znaleźć można bogactwo wartościowych cytatów, które inspirują do refleksji ale i do działania.

Przykładowo, Tsabary pisze: "Kiedy wychowujemy dziecko, musimy zawsze pamiętać, że pod naszym okiem nie rośnie mniejsza wersja nas, lecz istota pulsująca swoim własnym światłem, dlatego istotne jest, aby oddzielić to, kim jesteśmy my sami, od tego kim jest każde z naszych dzieci. One nie są naszą własnością".Ten cytat podkreśla ważną ideę, że dzieci są samodzielnymi istotami, które mają własną drogę do przejścia, a rodzice powinni być ich przewodnikami, nie kontrolerami.

Książka "Świadomi rodzice" nie tylko oferuje praktyczne wskazówki dotyczące rodzicielstwa, ale także otwiera oczy na głębsze spojrzenie na relacje między rodzicami a dziećmi. Jest niezwykle  wartościową lekturą dla wszystkich rodziców poszukujących bardziej świadomego i empatycznego podejścia do wychowania swoich dzieci.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski