reklama

Świadkowie Pana. Twórcy pierwotnego Kościoła

Najważniejszą rzeczą jest postawienie w centrum własnego życia Jezusa Chrystusa, tak by naszą tożsamość określało zasadniczo spotkanie, więź z Chrystusem i z Jego słowem.

Jak znaleźć miejsce we wspólnocie Kościoła?

W obliczu rozmaitych problemów, z którymi zmaga się Kościół, coraz częściej można usłyszeć pytania zadawane przez wielu chrześcijan: jaki jest sens trwania w takiej wspólnocie? Jak świeccy mogą wpłynąć na to, aby rzeczywistość Kościoła była bardziej Chrystusowa? I jak powinna na ich postulaty odpowiedzieć hierarchia?

Papież Benedykt XVI w swoim cyklu katechez wraca do korzeni chrześcijaństwa. Przypatrując się Pawłowi, Szczepanowi, Barnabie, Pryscylli i Akwili oraz innym postaciom, wskazuje, jakie zadania może pełnić we wspólnocie każdy wierzący. Szuka odpowiedzi na najbardziej palące pytania: o niezasłużone cierpienie, wartość rodziny i małżeństwa oraz rolę kobiet w Kościele.

Kościół nie jest korporacją ani państwem, ani jakąkolwiek organizacją, ale organizmem (ciałem, według Listów św. Pawła), którego prąd życia bierze się z adoracji. Kościół nie dzieli się na lewicę i prawicę, na hierarchów i charyzmatyków, na intelektualistów i proroków, na fundamentalistów i postępowców. (...) Kościół nie jest bowiem nasz, lecz Pana.

ks. prof. Jerzy Szymik, autor książki Theologia Benedicta

Informacje dodatkowe o Świadkowie Pana. Twórcy pierwotnego Kościoła:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021-09-24
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788327719812

Tagi: teologia bóg

Kup książkę Świadkowie Pana. Twórcy pierwotnego Kościoła

Formalne zasady chrześcijaństwa. Szkice do teologii fundamentalnej
Joseph Ratzinger0
Okładka ksiązki - Formalne zasady chrześcijaństwa. Szkice do teologii fundamentalnej

Formalne zasady chrześcijaństwa to książka, która pozwala poznać główne nurty teologicznego myślenia papieża Benedykta XVI. Historyczny rozwój katolickiego...

Przyszłość wiary. Refleksje teologiczne
Joseph Ratzinger0
Okładka ksiązki - Przyszłość wiary. Refleksje teologiczne

Nawet wśród ludzi wierzących szerzy się poczucie, które mają zapewne pasażerowie tonącego statku: wierzący pytają siebie, czy wiara chrześcijańska ma jeszcze...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung