Supersi. Bohaterowie. Tom 2

Troje dzieci z innej planety - Mat, Lili i Benji - są obdarzone supermocami i wspomagane przez robota o imieniu Al. Są rozdarte między chęcią prowadzenia normalnego życia wśród ludzi a lękiem przed odkryciem, kim są. W tej serii autorzy podejmują takie tematy, jak poszukiwanie tożsamości, rodziny, samotności i odmienności pod przykrywką opowieści o superbohaterach. W drugim tomie Mat, Lili i Benji będą musieli bardzo się postarać, żeby ich tożsamość nie została odkryta po tym, jak w lokalnej gazecie opublikowano informacje o pojawieniu się w mieście superbohaterów. Plotkom, insynuacjom i ożywionym dyskusjom nie ma końca...

Informacje dodatkowe o Supersi. Bohaterowie. Tom 2:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-02-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

Trójka dzieciaków obdarzonych niezwykłymi mocami była naprawdę mocno zadowolona z możliwości pomocy innym. Nie spodziewali się oni jednak tego, że ich wyczyny nabiorą rozgłosu, a oni sami zostaną mimowolnymi gwiazdami mediów. Popularność ta zdecydowanie nie jest im potrzebna (przecież się ukrywają), pomimo tego nadal chcą jednak pomagać ludziom. W szerzeniu dobra i sprawiedliwości jest bowiem coś mocno satysfakcjonującego i uzależniającego. Mat, Lili i Benji będą musieli jednak zadbać o to, aby ich prawdziwa tożsamość została tajemnicą.

Sięgając po album Supersi tom 2, w jego wnętrzu nie znajdziemy tylko i wyłącznie superbohaterskiej akcji (chociaż ta odgrywa w scenariuszu dosyć ważną rolę). Autor Frédéric Maupomé stara się bowiem tutaj wprowadzić pewnego rodzaju równowagę pomiędzy widowiskowymi fragmentami, przyziemnymi problemami (w domu i szkole), dalszym rozwijaniem nieźle skrojonej tajemnicy i ukazywaniem różnorakich emocji młodych bohaterów. Trzeba przyznać, że z tych planów wywiązał się on w stu procentach. Dzięki temu album jest dla młodego czytelnika mocno ekscytujący i angażujący. Kolejne strony pochłania się z niekłamaną przyjemnością i z wielką chęcią chce się sięgnąć po kolejną odsłonę.

Nie wszystko w albumie jest jednak idealne. Mając troszkę więcej lat niż grupa docelowa, do której kierowany jest ten tytuł, łatwo zauważyć pewne niedociągnięcia związane z dialogami. Wyraźnie widać, że autor jako osoba dorosła stara się postawić w roli młodego bohatera, co kończy się strasznie sztucznymi rozmowami. Jest to jednak wada, która kompletnie nie będzie zauważalna przez młodego odbiorcę.

Lili, Mat i Benji pochodzą z kosmosu, jednak na Ziemi pragną, aby nikt o tym się nie dowiedział. Nie będzie to wcale łatwe, tym bardziej że w lokalnej gazecie ukarze się artykuł o pojawieniu się w mieście super bohaterów. Czy to im się uda? Co będzie działo się po ukazaniu się informacji w gazecie?

To drugi tom z serii, a że pierwszy nam się podobał, mieliśmy niemałe oczekiwania. Po przeczytaniu nadal uważamy, że jest to niezwykła seria i już czekamy na kolejny tom.
W komiksie mamy ciekawą i wciągającą historię, która wywołuje wiele emocji. Dużym plusem jest fakt, że porusza niełatwe tematy jak brak tolerancji, inność, samotność, odrzucenie. Będzie doskonałym początkiem wielu rozmów na te tematy.

Wizualnie komiks jest naprawdę ładny. Ilustracje są ciekawe, przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Komiks posiada twardą i solidną okładkę, dzięki której posłuży dłuższy czas.

„Supersi. Bohaterowie. Tom 2” to komiks, który jest ciekawy, wciągający, wywołuje wiele emocji i porusza ważne, a jednocześnie niełatwe tematy. Z przyjemnością polecam.

Recenzja komiksu pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Król w czerni
Okładka ksiązki - Król w czerni

Mroczny bóg Knull dotarł na Ziemię, ale... nie jest sam. Towarzyszy mu horda smoczych symbiontów! Venom dobrze wie, do czego są zdolne te stwory, i choć...

Green Lantern: Najczarniejsza noc
Okładka ksiązki - Green Lantern: Najczarniejsza noc

Jedna z najgłośniejszych opowieści superbohaterskich, w której główną rolę gra postać przeżywająca w ostatnich latach renesans popularności - Green Lantern...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung