Superman Imperius Lex, tom 6

Szósty tom przygód Supermana w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie.

Darkseid nie żyje. Korona Apokolips jest na wyciągnięcie ręki.

Wszyscy lordowie z piekielnego świata toczą grę o tron na niespotykaną dotąd skalę. Nagrodą jest absolutne panowanie nad niewypowiedzianym złem. Jedynie Superman i Lex Luthor stoją im na drodze. Dwóch największych wrogów musi odłożyć na bok waśnie i połączyć siły, żeby zaprowadzić pokój na Apokolips, zanim groza z ognistych studni wyleje się na cały wszechświat.

W międzyczasie mroczne bóstwa - od Babci Samo Dobro po

Steppenwolfa - rywalizują o władzę, wykorzystując Lois Lane

i Superboya jako pionki w zabójczej grze. Superman zna cenę,

jaką wszyscy zapłacą, jeśli on i Luthor zawiodą.

Za szósty tom serii Superman odpowiadają uznani twórcy jak: Peter J. Tomasi, Patrick Gleason, James Robinson i Doug Mahnke.

Informacje dodatkowe o Superman Imperius Lex, tom 6:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-07-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRÓL

Egmont wydając przygody Supermana z linii „Odrodzenie” dość mocno zaburzył ich kolejność. Szybko zakończył komiksy pisane przez Dana Jurgensa, publikując tysięczny zeszyt „Action Comics”, ale w międzyczasie pominął kilka albumów „Supermana”. Teraz jednak uzupełnia te luki, serwując nam brakujące tomy. Zaczęło się od niezłych „Nadziei i lęków”, teraz nadszedł czas na udany (i solidnie pogrubiony) album „Imperius Lex”. I cóż innego mogę powiedzieć, jak nie to, że miłośnicy Człowieka ze Stali w tej nowej odsłonie będą z całości bardzo zadowoleni?

Umarł król, niech żyje król! Ale kto tym królem zostanie? I jaką cenę przyjdzie zapłacić obrońcom dobra by nie dopuścić zła do zdobycia prawdziwej potęgi?
Kiedy Darkseid, potężny władca Apokolpis, żegna się z tym światem, zaczyna się walka o zajęcie jego miejsca. Wszyscy lordowie piekielnego świata stają ze sobą do boju o zwycięstwo. Nagroda jest niezwykła: panowanie nad imperium zła, które sieje postrach w całym kosmosie. Kto może ich powstrzymać? Sam Superman może sobie nie poradzić, ale z pomocą Lexa Luthora, który po śmierci poprzedniego Człowieka ze Stali dołożył starań, żeby stać się jego następcą, może się to udać. Czy jednak obaj wrogowie zdołają przełamać dzielące ich różnice i podjąć należytą współpracę, od której zależeć mogą nie tylko losy kosmosu, ale też i bliskich Supermanowi osób? I jakim niebezpieczeństwom będą musieli stawić czoła?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/07/superman-6-imperius-lex-peter-j-tomasi.html

Adaptacje literatury. Wyspa skarbów
Okładka ksiązki - Adaptacje literatury. Wyspa skarbów

Niezwykła komiksowa adaptacja jednej z najbardziej znanych i popularnych powieści przygodowych na świecie. "Wyspa skarbów", autorstwa szkockiego pisarza...

Kajtek i Koko. W krainie baśni. Zły książę. Tom 1
Okładka ksiązki - Kajtek i Koko. W krainie baśni. Zły książę. Tom 1

Pierwsza pełna dwutomowa edycja ,,Kajtka i Koka w krainie baśni" autorstwa Janusza Christy (1934-2008). Komiksy ukazywały się w ,,Wieczorze Wybrzeża" w...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung