Super przypał

Ja, Bella Fisher, wylosowałam bilet w jedną stronę do Krainy Wiecznego Przegrywu.

1.Kiedyś przykleiłam się językiem do pudełka lodów w supermarkecie.

2.Zwróciłam się do osoby uczącej mnie geografii per ,,mamo". Dwa razy. Facet nie był zachwycony.

3.Jestem kujonką. Ale nie uroczą kujonką, której doskonale pasują okulary w grubych oprawkach, tylko taką, która potajemnie przejmuje się złymi ocenami z matmy i innych przedmiotów ścisłych.

4.ZAWSZE dostaję złe oceny z matmy i innych przedmiotów ścisłych.

Informacje dodatkowe o Super przypał:

Wydawnictwo: Ya!
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Dla młodzieży

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Super przypał

Super przypał - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2020-06-24, Ocena: 4, Przeczytałam, E-booki, 52 książki 2020, 2020, Dla młodzieży,

Bella Fisher to niewątpliwie dziewczyna-katastrofa. Nie znam nikogo, kto zaliczyłby tyle przypałów, co ona. Jednakże zyskała moją sympatię, ponieważ doskonale wiem co czuje, gdyż sama nie raz miałam różne śmieszne i żenujące akcje. Akcja powieści nie jest skomplikowana raczej nawet bym powiedziała że trochę przewidywalna. Jeśli zaś chodzi o fabułę to w niektórych momentach śmiałam się i można powiedzieć że wróciłam wspomnieniami do swoich wpadek. Dziewczyna ma prawie 16 lat i nie brakuje jej różnych żenujących akcji. Ka dar do pakowania się w kłopoty. Mimo tego że powieść należy do literatury młodzieżowej to wątpię żeby spodobała się każdemu. Chociaż może nastolatkom przypadnie do gustu.
Książka porusza takie motywy jak wpadki, przypadły, pakowanie się w kłopoty, przyjaźń, słowotok, strach, wstyd, odwaga, ...
Autorka książki pokazuje czym jest siła prawdziwej przyjaźni. Ponadto pokazuje jak nawet niektóre głupoty obchodzą nastolatki. W każdym razie zwraca uwagę na różne kwestie.
"Super przypał" Beth Garrod jest więc książką poświęconą nastolatką. Dzięki tej książce można zobaczyć na świat oczami nastolatki. Może lekko glupiutka główna bohaterka może być dla niektórych lekko irytująca to z pewnością jest oddaną przyjaciółką. Niewątpliwie również jest ona bardzo wstydliwe i tylko grono jej znajomych wie jaka jest naprawdę.

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2021-11-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Ach, ta Bella !

Uwielbiam takie książki ! Myślę, że pierwsza część przygód Belli Fisher jest lepsza niż druga. Uśmiałam się na niej jak na dobrym filmie komediowym i bawiłam wybornie.

Bella Fisher, to chodząca katastrofa, popełnia gafę za gafą, ale jest przy tym tak urocza i roztrzepana, że nie da się jej nie lubić. Jej przemyślenia, wewnętrzne rozterki i rozmyślania, ironiczne komentarze wywołują uśmiech na twarzy czytelnika i dzięki temu książkę czyta się błyskawicznie.

Bella na wyjeździe z mamą i siostrą Jo, poznaje mega przystojnego chłopaka, Zaca. Jak to Bella, zakochuje się w nim bez pamięci, a co zaskakujące Zacowi ona też chyba wpada w oko. Co prawda Bella nagięła trochę rzeczywistość i nakłamała na swój temat, ale co tam, czego nie zrobi się by zdobyć takie ciacho? ;)

W tym samym czasie najlepsze przyjaciółki Belli, organizują imprezę na której dochodzi do mega niezręcznej sytuacji, z której wyniknie wiele kłopotów, a z nich jeszcze więcej. Tak oto Bella ma przed sobą rok szkolny pełen wrażeń, sprzeczki z przyjaciółkami, podtrzymanie kontaktu z nową miłością, powstrzymanie się od mordu na byłym chłopaku, Luke'u, a także niepodpadanie nauczycielom, zwłaszcza panu Lutasowi, przygotowanie dekoracji balowych i najważniejsze - pójście na szkolny bal z Zakiem ! Co może pójść nie tak? W przypadku Belli - wszystko !

Nie rozumiem tych niskich ocen na lubimyczytać, może nie jest to wybitna literatura, ale poprawia ona nastrój, wywołuje salwy śmiechu i czytelnik nie nudzi się ani przez chwilę. Bohaterka jest tak pechowa, że można jej tylko współczuć, ale te wszystkie tytułowe przypały opisane są w tak fantastyczny sposób, tak lekko, młodzieżowo, że czyta się to przyjemnie.

Ja jestem zauroczona Bellą i jej zwariowanym życiem i jedno wiem na pewno: chcę więcej ! Mam nadzieję, że będę miała okazję poznać nowe przygody Belli, a tymczasem zabieram się za nową, zupełnie inną powieść Beth Garrod, czyli "Wybierz mnie" i mam nadzieję, że także w niej się zakocham ! Polecam Wam przygody Belli !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu YA !

Avatar użytkownika - Justyna97
Przeczytane:2020-05-11, Ocena: 4, Przeczytałam,
Jeszcze większy przypał
Beth Garrod0
Okładka ksiązki - Jeszcze większy przypał

Ja, Bella Fisher, jestem tak opanowana, spokojna i pozbierana jak zawsze. Czyli: ANI TROCHĘ. Powody? Jesteśmy tylko przyjaciółmi z Fantastycznym...

Wybierz mnie!
Beth Garrod0
Okładka ksiązki - Wybierz mnie!

Pełna humoru, wakacyjnego klimatu i miłości lektura, idealna dla miłośników Do wszystkich chłopców, których kochałam i Kissing Booth...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski