Struktura magii. Kształtowanie ludzkiej psychiki, czyli więcej niż NLP. Część 1

Jak modelować ludzkie nastawienie,
zachowanie i sposób myślenia?

Odnajdowanie człowieka w jego własnym świecie Warsztat psychoanalityka -- wnikanie w metamodele i przekształcanie percepcji Wprowadzanie rozmówcy w nową rzeczywistość

W tej książce Richard Bandler i John Grinder krok po kroku opisują proces celowego przekształcania ludzkiej psychiki. Nazywają po imieniu to, co wielu psychologów uznaje za nieuchwytne. W założeniu książka ta skierowana była do terapeutów chcących udoskonalić swój warsztat pracy. Jednak jej oryginalną wersję chętnie czytają także osoby, które nie studiowały psychologii i nie korzystały wcześniej z technik NLP.

"Struktura magii... Część 1" poszerzy Twoje zdolności analizowania ludzkiej natury. Sprawi, że zaczniesz dostrzegać różnicę między dwoma światami: rzeczywistością obiektywną i tą, którą każdy tworzy sam dla siebie. To właśnie zaburzenia w konstruowaniu własnego modelu świata są źródłem wewnętrznych cierpień człowieka i konfliktów międzyludzkich. Na szczęście świadomość istnienia rozbieżności między światem a jego obrazem daje nam fantastyczną możliwość zwrócenia na to uwagi osobie przeżywającej trudności, co pomaga jej w przezwyciężaniu własnych ograniczeń.

Kluczowe zagadnienia omawiane książce to:

tworzenie własnej mapy świata (gdzie się podziała rzeczywistość?), magiczna semantyka (słowa-zaklęcia otwierające ludzki umysł), rozgryzanie ludzi (psychoanaliza z elementami NLP), zmienianie przez doświadczanie (dostarczanie umysłowi doznań powodujących trwałe zmiany).

Informacje dodatkowe o Struktura magii. Kształtowanie ludzkiej psychiki, czyli więcej niż NLP. Część 1:

Wydawnictwo: Onepress
Data wydania: 2008-02-13
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Struktura magii. Kształtowanie ludzkiej psychiki, czyli więcej niż NLP. Część 1

Struktura magii. Kształtowanie ludzkiej psychiki, czyli więcej niż NLP. Część 1 - opinie o książce

Struktura magii. Kształtowanie ludzkiej psychiki, czyli więcej niż NLP. Część 2
Richard Bandler, John Grinder0
Okładka ksiązki - Struktura magii. Kształtowanie ludzkiej psychiki, czyli więcej niż NLP. Część 2

Projektowanie komunikatów werbalnych i przekazów pozawerbalnych Warsztat hipnotyzera: określenie predykatów odbiorcy Wprowadzanie zmian w życie jednej...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung