Stażystka 3

Scarlett wiedzie spokojne życie u boku swojego męża. Oboje starają się stworzyć swoje małe niebo na ziemi. Praca pod wodzą Danielsa jest dla kobiety prawdziwą przyjemnością, a specjalizacja z kardiochirurgii daje jej niezwykłą satysfakcję. Poukładany schemat, naruszony zostaje, kiedy Nick prosi o pomoc na pediatrii. Właśnie wtedy Scarlett poznaje pięcioletnią Amarii, dziewczynkę, która po nieudanej adopcji ma zostać deportowana do Afryki. Scarlett wie, że ich spotkanie nie mogło być przypadkowe. Z pomocą brata decyduje się zawalczyć o prawa adopcyjne. Jednak pewnego dnia dziewczynka znika, a wraz z nią wszystkie jej dokumenty. Zupełnie tak, jakby nigdy wcześniej nie istniała. Scarlett wbrew zdrowemu rozsądkowi oraz sprzeciwom Nicka wyrusza w podróż, która będzie największym sprawdzianem jej wytrwałości i siły. Postawi również na jej drodze starego przyjaciela, który kilka lat wcześniej całkowicie zniknął z jej życia...

Informacje dodatkowe o Stażystka 3:

Stażystka 3 - opinie o książce

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2024-08-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czasem warto posłuchać głosu serca, nawet jeśli wzywa Cię ono na drugi koniec świata.

Pp raz trzeci spotykamy lekarzy ze szpitala w Chicago.

Scarlett spełnia się na oddziale kardiochirurgii pod okiem Felixa, zaś jej mąż Nick świetnie sobie radzi jako pediatra.

To właśnie na oddział mężczyzny trafia mała dziewczynka z Afryki , Amarii. Okazuje się,że dotychczasowi opiekunowie porzucili podopieczną, a ona sama ma zostać deportowana do Kenii.

Mała szybko skradła serce lekarki, a ich więź szybko się zacieśniła.

Jej pojawienie się sprawia, że serce młodej kobiety zaczyna szybciej bić a sama Scarlett czuje ,że to przeznaczenie i koniecznie musi adoptować właśnie to dziecko.

Nick nie podziela entuzjazmu żony mówiąc, iż adopcja to długi i trudny proces, przysparzający cierpienia.

Niezrażona jego uwagami doktor Taylor-Austin decyduje się polecieć na czarny ląd, a jej nieoczekiwanym sojusznikiem zostaje Felix Daniels.

To właśnie tam z dala od domu przeszłość kobiety wróci do niej w najmniej oczekiwanym momencie.

Czy Scar jest gotowa się z nią skonfrontować? Jaką decyzje podejmie jej ukochany i czy Amarii będzie miała kochających rodziców?

To już ostatnia odsłona cyklu Katarzyny Wciorki , jednak książka różniła się od poprzednich przede wszystkim za sprawą miejsca w którym rozgrywa się akcja powieści.

Autorka w niezwykle autentyczny i poruszający sposób odmalowała kontrast między świetnie działającym systemem medycznym w USA, a warunkami w jakich pracują lekarze w krajach Trzeciego Świata.

Nie brakowało napięcia, wątku kryminalnego, mrocznych tajemnic i poczucia zagrożenia.

Wielokrotnie moje serce biło szybciej ze zdenerwowania.

Nie brakowało jednak scen pełnych czułości, przepełnionych miłością.

I właśnie uczucie łączące głównych bohaterów, wystawione na próbę, lecz mocne i bardzo głębokie poruszyło mnie najbardziej.

Przepiękna, ciekawa fabuła i narracja kilku osób tworzą wyjątkową całość, którą szczerze polecam. ??

Stażystka
Katarzyna Wciorka0
Okładka ksiązki - Stażystka

Scarlett właśnie ukończyła studia medyczne i rozpoczyna staż w szpitalu. Ambitna, poważna i planująca wszystko z wyprzedzeniem. Nigdy nie daje ponieść...

Stażystka 2
Katarzyna Wciorka0
Okładka ksiązki - Stażystka 2

ŻYCIE PISZE NAJDZIWNIEJSZE SCENARIUSZE... NIEKIEDY Z CHIRURGICZNĄ PRECYZJĄ! Scarlett przenosi się na oddział ortopedii i mogłoby się wydawać, że chrzest...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski