Starburst. How to get famous

Jak zostać gwiazdą... przez przypadek

Jelly to miłośniczka książek, herbaty i kotów. Brzmi znajomo? Ale czy wspominałam, że jest także wyjątkowo irytującą, słyszącą głosy kelnerką ze sporymi szansami na przypadkowy samozapłon? Jakby tego było mało, jest sama w obcym mieście, kontakt utrzymuje tylko z rodziną, nowo poznanym chłopakiem i znajomym z pracy. Gdy więc podczas wieczornego zamykania kawiarni i całkiem pokracznego tańca z miotłą dostaje propozycję szalonego zakładu, nie waha się ani chwili i w efekcie idzie na przesłuchanie do nowego muzycznego talent show. Przyszła socjopatka w programie rozrywkowym? To brzmi rewelacyjnie! Sława, pieniądze, nowi przyjaciele i wspaniali trenerzy. Oczywiście do czasu, gdy okaże się, że jeden z nich ma nierówno pod sufitem, a luksusowy dom dla uczestników zmienia się w złotą klatkę.

Dodam jeszcze, że w książce pojawia się sporo nagich i bardzo seksownych torsów. Jeśli sprzeda się dużo egzemplarzy, to nakręcą film i wtedy wszyscy zobaczymy te kształtne sylwetki na wielkim ekranie!

(A tak na serio to książka o szalonych początkach głównej bohaterki w programie rozrywkowym ,,Starburst Galaxy", czyli połączeniu talent i reality show, a także o jej miłosnych perypetiach w świecie show-biznesu!)

Informacje dodatkowe o Starburst. How to get famous:

Starburst. How to get famous - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Książka jest dużo większa od innych, wydana w cudownej sztywnej oprawie i barwionymi brzegami. Ja myślałam, że to będzie historia jakich wiele, ale naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Najbardziej spodobał mi się moment, kiedy główna postać kobieca zbierała pieniądze na upragniony cel i była przy tym bardzo konsekwentna. U niej nie było machnięcia ręki na wydatki, ani choć drobnego zrezygnowania z oszczędzania. Ja ewidentnie czułam tutaj motywację dla siebie, by skoro mamy już jakiś cel, to robić wszystko, by nie tracić pieniędzy na głupoty. Nawet pisała tu o pewnej serii książkowej, którą chciałaby przeczytać całą, ale póki co kupiła sobie tylko część pierwszą, gdyż nie była pewna, czy zdoła nadgonić stratę pieniędzy. Te sceny bardzo dawały mi do myślenia i czułam bijącą z nich motywację dla siebie. Oprócz tego, nasza kobieta ma też minusy swojego zachowania, gdyż od zawsze uwielbiała zakłady. Nawet teraz po latach przyjęła jeden z nich, który okazał się być wielkim przełomem w jej życiu. Od samego początku zobaczycie, że ona lubi śpiewać, tylko dotychczas jej głos poznawała szczotka do sprzątania albo prysznic. Teraz ktoś ją usłyszał i zaproponował tym razem godny zakład z myślą o niej samej. Ona podchodziła do niego na luzie, udokumentowała to zdjęciem i była pewna, że największym szczęściem jakie ją spotkało było nie mycie toalety przez miesiąc. Los jednak miał dla niej inne plany:-)
Słuchajcie, to prawdziwa książkowa petarda! Pozycja piękna na zewnątrz i wewnątrz. Cudowne pióro, które daje ogrom porównań i mądrych, choć nie zawsze, zachowań. Czytając ją można uwierzyć w siebie, bo czujemy, że sama opowieść we wszystkim nas wspiera. Bohaterka jest odważną osobą, która potrafi dobrze się bawić i mówić w sposób, który każdego zainteresuje. Ma swoje plany i ich się trzyma. Jest konsekwentna i zwraca uwagę na innych ludzi, którzy bardzo przeżywają swoje występy. Daje im poradę nie wiedząc, że i jej samej się ona przyda. Dialogów nie jest dużo, tak średnio wszystkiego. Wciąga bardziej od odkurzacza, bo niby wiemy jak może potoczyć się historia, ale to nie ważne, bo najważniejszy jest sposób w jaki to przekazuje. Ta książka to prawdziwy skarb, więc uważajcie, co macie w swoich dłoniach:-) Bardzo, ale to bardzo motywująca ze stylem podobnym do pani Gabrieli Gargaś:-)

Andżelika przyjeżdża do Anglii by przed rozpoczęciem studiów trochę sobie dorobić pracując w kawiarni. Jedno niefortunne zdarzenie sprawia, że poznaje Michaela, który szybko staje się jej chłopakiem. Wszyscy jednak ją przed nim ostrzegają, w tym jej najlepszy przyjaciel. Czy dziewczyna zyska chłopaka a straci przyjaciela?

Jelly dobrze dogaduje się ze znajomymi w pracy. Jeden z nich przekonuje ją by wystartowała w castingu do muzycznego programu. A to wszystko w ramach zakładu. Dziewczyna ma piękny głos więc podejmuje wyzwanie i dostaje się bez problemu. Jej ekscytacja jest ogromna, gdy ma trenować pod okiem swojego największego idola. Wyobrażenia o sławnym muzyku są jednak całkiem inne niż rzeczywistość. Czy Angel wytrzyma na ciężkich treningach?

"Starburst How to get famous" to świetna historia, którą czytało mi się bardzo przyjemnie i to z dużym zaciekawieniem. Jest tu wiele barwnych postaci, które urozmaicają historię. Byłam też ciekawa jak rozwinie się relacja dziewczyny z nowo poznanym chłopakiem oraz z trenerem, bo tu coś ewidentnie się między nimi zaczynało dziać. Było też kilka sytuacji, które mnie zaskoczyły, ale to dobrze, lubię gdy nie wszystko jest takie oczywiste i przewidywalne. Było też trochę kulisów programu typu talent show. Nie wszystko jest bowiem takie jak to widzimy w tv. Jestem bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy wszystkich bohaterów i jak Andżelika poradzi sobie dalej w programie. Potrzebuję kolejnego tomu na już!

Muszę jeszcze wspomnieć o samym wydaniu książki, które jest przepiękne. Twarda okładka, barwione brzegi, ale to nie wszystko. W środku znalazłam też wiele pięknych grafik, które nawiązywały do danej sytuacji. Coś pięknego! Bardzo polecam!

Przepiękne, kuszące wydanie, błyskotliwe pióro autorki i doskonałe kreacje bohaterów, a wszystko to dopełnione klimatycznym tłem, tak charakterystycznym dla programów telewizyjnych, pełnym intryg i stwarzania pozorów. Gwarantuję, że jeśli kochacie nietuzinkowe, przyjemne, niesłychanie relaksujące pozycje, gdzie serce nieustannie walczy z rozsądkiem, tocząc emocjonujące wewnętrzne rozmowy, koniecznie musicie poznać tą wyjątkową historię!

Alexina A. Glick włada nadzwyczaj błyskotliwym piórem, dlatego kartki przelatują przez palce w zawrotnym tempie. Sugestywny styl pisarki oraz rozmach, z jakim naszkicowana została powieść, dosłownie angażują wszystkie zmysły. Na ogromne brawa zasługuje solidna porcja humoru, a szczególnie zadziorne, emocjonujące dialogi, które nie tylko pasjonują, ale nadają całości wyjątkowego charakteru, a także stają się przyczyną wielu niekontrolowanych wybuchów śmiechu.

Fundamentem tej porywającej historii są fenomenalnie nakreślone, złożone i zdeterminowane postacie. Autorka zafundowała czytelnikom całą plejadę barwnych bohaterów, a niemal każdy z nich skrywa swoje sekrety, walczy z własnymi demonami. Główna bohaterka błyskawicznie skradła moje serce, jej bezwzględność, szczerość i zadziorność wielokrotnie mnie zaskoczyły, ale i wzbudziły podziw. Wiele emocji wywołuje jej dość tajemnicza relacja z chłopakiem, a także bezlitosne obnażenie wad programów typu talent show, gdzie rywalizacja, a nawet samo zlecanie zadań często przyjmują formę przemocy.

,,Starburst. How to get famous" to słodko-gorzka, wartościowa historia, nieobliczalna niczym samo życie, wywołująca lawinę skrajnych emocji, w skutek czego przerwanie lektury staje się zadaniem niewykonalnym. Z jednej strony, zabawna i przyjemna, z drugiej natomiast, wielokrotnie zdoła zasiać w duszy niewyobrażalny zamęt! Wkroczcie na karty tej wspaniałej, porywającej opowieści i przeżyjcie niezapomnianą przygodę, która zafunduje Wam błogi relaks i ukojenie!Polecam gorąco!

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski