Dla tych, którzy, słowami Kazantzakisa: trwonią swoje życia (...), wielkie wydarzenia w życiu biorą się raczej z książek niż ludzi, na których się natrafia. Niektóre książki ukazują nam nowy świat, inne usprawiedliwiają nasze własne doświadczenia. Książki mogą zwieść cię na manowce, zrujnować, mogą też cię ocalić od ograniczeń twojego własnego środowiska. Przez to, że niektóre z nich są tak ważne, każdy świetnie pamięta w jakich okolicznościach je odnalazł i przeczytał. Książek, które zmienią tw

Informacje dodatkowe o Śródziemnomorska zima. Uroki historii i krajobrazu Tunezji, Sycylii, Dalmacji oraz Peloponezu:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: b.d
Kategoria:
ISBN: 978-83-929317-0-6

Kup książkę Śródziemnomorska zima. Uroki historii i krajobrazu Tunezji, Sycylii, Dalmacji oraz Peloponezu

Śródziemnomorska zima. Uroki historii i krajobrazu Tunezji, Sycylii, Dalmacji oraz Peloponezu - opinie o książce

Robert D. Kaplan0
Okładka ksiązki - W cieniu Europy. Dwie zimne wojny i trzydziestoletnia podróż przez Rumunię, a nawet dalej

Robert Kaplan trafił do Rumunii w zasadzie przez przypadek i nie podejrzewał, że zwiąże się z tym krajem na wiele lat. W 1970 roku był młodym dziennikarzem...

Bałkańskie upiory. Podróż przez historię
Robert D. Kaplan0
Okładka ksiązki - Bałkańskie upiory. Podróż przez historię

Przekład z angielskiego Janusz Ruszkowski Po raz pierwszy oczy całego świata zwróciły się na Bałkany w 1914 roku, kiedy serbski nacjonalista zastrzelił...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung