Bohaterką książki jest Victoria Jones. To urocza i jakże atrakcyjna niewiasta, która do perfekcji opanowała trudną i wymagającą sztukę kłamania i lawirowania. Victoria żyje w dwóch światach – w wyimaginowanym, tętniącym życiem w jej własnej głowie i słowach, oraz rzeczywistym, do którego niechętnie się przyznaje. Zbieg kilku okoliczności wymusza na niej jednak przyśpieszony kurs radzenia sobie z trudnościami. Victoria traci pracę, zakochuje się w ledwo poznanym mężczyźnie i gnana romantycznym uczuciem wyrusza bez grosza przy duszy na Bliski Wschód. Tam udaje jej się połączyć z ukochanym, ale jednocześnie wpada w sidła losu. Zostaje wplątana w skomplikowaną aferę szpiegowską. Pozbawiona wsparcia i ścigana przez potężną, tajemniczą organizację, musi nie tylko przetrwać, ale i rozsupłać zagadkę światowego spisku. Brzmi dramatycznie, prawda? Ale skoro poradził sobie z tym Jason Bourne, jakże rady by sobie nie dała piękna Victoria?
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN:
Liczba stron: 256
Tytuł oryginału: They Came to Baghdad
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Mencwel
Kryminał w najlepszym wydaniu. Agata Christe, po raz kolejny udowadnia, że dobry pomysł to podstawa każej książki, nie tylko kryminalnej, czy romansu. Ciekawie opowiedzenia hisotria miłosna, w którą autorka sprytnie wplotła wątki kryminalne gwartantują ciekawą lekturę. Nie da się ukryć, że spotkanie w Bagdzadzie to nie tylko opis współczesnych autorce zachować tak zwanych wżyszych sfer, ale przede wszystkim opis uczuć, strachu i niepewności, oraz licznych rozczarowań, które pojawiają się wraz z początkiem zauroczenia, czy też wielkiej miłośći. Autorka po raz kolejny przestrzega swoich czytelników, że nieznajomym nie można wierzyć, i zawsze należy być ostrożnym w kontaktach z obcymi, nawet jeśli pochodzą z tej samej warstwy społecznej co my. Przekaz, który pomimo wielu lat nie stracił nic ze swojej akutalności, i dziś też musimy o nim pamiętać.
Kryminały to nie jest moja ulubiona literatura a ponieważ Agatha Christie jest pionierką w tej dziedzinie to dlatego też nigdy po jej książki nie sięgałam.
Jakiś czas temu postanowiłam, ze przeczytam każdą książkę po kolei , która wpadnie mi w ręce i tak natrafilam na Spotkanie w Bagdadzie.
Ponieważ moja przeszłość " kryminalna " nie jest zbyt pokaźna to na pewno tę książkę zapamiętam, jakże inna jest od tego co czytam na co dzień.
Muszę jednak przyznać, że całość okazała się naprawdę ciekawa. Na początku główna bohaterka wkurzała mnie najnormalniej w świecie naiwnością - dziwiłam się, że autorka napisała taki chłam. Z czasem jednak zrozumiałam. To wszyskto było w planie. Jsiążka zaskakująca. Polecam
Pierwszy kryminał ulubionej autorki, który nie przypadł mi do gustu i to już od pierwszych stron. Akcja powoli się rozkręca (przyspiesza około połowy książki). Początkowo ciężko mi było zorientować się kto jest kim. Niektóre dialogi bezsensu i o niczym, niewiele wnoszące do historii. Książka stała się dla mnie ciekawsza jedynie pod koniec. Jednak jej większa część nudziła. W dodatku główna bohaterka nie wzbudziła mojej sympatii. Tego tytułu raczej nie polecam. Christie ma o wiele lepsze tytuły w swoim dorobku. Ten można sobie śmiało odpuścić, albo zostawić jako ciekawostkę na sam koniec.
Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2022/02/spotkanie-w-bagdadzie.html
Przedstawiciele banków w Londynie i Szkocji wysyłają statkiem do Nowego Jorku obligacje za milion dolarów. Przewozi je i eskortuje Philip Ridgeway, siostrzeniec...
Album zawiera nastęujące opowiadania: S.O.S, Lampa, Czerwony sygnał, Radio, Ostatni seans, Dziwny przypadek....
Przeczytane:2017-02-01,