Spieszę się poznać las

Czy wiesz, nad czym rozmyśla sowa i na co skarżą się muchomory?

Kto komponuje leśne melodie? O czym rozmawiają dzięcioły?

Sowa, niedźwiadek, dzięcioły i gromadka ciekawych świata przedszkolaków to niektórzy bohaterowie mądrych, pełnych optymizmu wierszy Agnieszki Buczek. Lektura ,,Spieszę się poznać las" to znakomity wstęp do przygody, jaką jest poznawanie polskich lasów. Najmłodsi czytelnicy nauczą się dzięki wierszykom nie tylko nazw związanych ze światem leśnych roślin i zwierząt. Wiersze inspirują również do rozmów o tym, co niezwykle ważne - jak szanować i dbać o nasze środowisko naturalne. Są również dobrym wyjściem do przemyśleń, jak dobrze przygotować się do wędrowania leśnymi szlakami i zachęcają do aktywności.

Notatka o Autorce

Agnieszka Buczek pochodzi z niewielkiej miejscowości spod Wrocławia. Jest absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim. Od wielu lat pasjonuje się pisaniem wierszy oraz malowaniem obrazów. Największą inspiracją jest dla niej natura, której piękno nieustannie ją zachwyca.

Informacje dodatkowe o Spieszę się poznać las:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Borgis
Data wydania: 2024-07-12

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 3 lat Dzieci od ok. 4 lat Dzieci od ok. 5 lat Dzieci od ok. 6 lat Dzieci od ok. 7 lat Dzieci od ok. 8 lat Dzieci od ok. 9 lat Dzieci od ok. 10 lat Dzieci od ok. 11 lat

Kup książkę Spieszę się poznać las

Spieszę się poznać las - opinie o książce

Avatar użytkownika - violetanddog
violetanddog
Przeczytane:2024-08-17, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jeśli myślicie, że @wydawnictwoborgis ma w swojej ofercie tylko książki dla dorosłych to jesteście w błędzie. Przed wami lipcowa nowość autorstwa Agnieszki Buczek – pedagoga z wykształcenia, a artystę z zamiłowania. Pisarka pokazała w tej książce dwie swoje największe miłości – miłość do dzieci i miłość do świata przyrody. Chcecie zobaczyć czy jest to połączenie idealne? Zapraszam do lektury książki „Spieszę się poznać las”.
Jak nauczyć dziecko miłości i szacunku do przyrody, kiedy za oknem jedynie szare blokowiska a od lasu dzielą nas kilometry? Możecie podarować mu tę książkę lub przeczytać ją razem z waszą pociechą. Poezja nie jest dla was? Ja też tak myślałam, dopóki nie zajrzałam do tej przepięknie ilustrowanej książeczki. Lubię takie książki. Wiersze są proste, ale takie być powinny, w końcu skierowane są dla najmłodszych. Nie muszą zachwycać kunsztem literackim, ale jeśli przekazują wiedzę i uczą szacunku do przyrody, to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Te wierszyki przypomniały mi moje pierwsze autorskie rymowanki. Też pisałam o zwierzętach, przyrodzie i tym, co wokół mnie piękne i zachwycające.
Kolorowe ilustracje dodają uroku tej książce i chciałoby się rzecz – więcej ich poproszę, bo w pewnym momencie miałam wrażenie, że autorka o nich zapomniała. A skoro jest to z założenia książka przeznaczona dla dzieci, to grafika powinna być na równi z tekstem. O czym pisze Agnieszka Buczek? O zwierzątkach takich jak niedźwiedź, mrówki czy sowa. O porach roku, o darach natury, i gatunkach drzew, jakie możemy spotkać w lesie. Zachęca do wyjścia z domu i do przespacerowania się leśnymi ścieżkami, dopóki one jeszcze istnieją. To książka z przesłaniem dla młodych. Aby nie tylko zachwycali się pięknem flory i fauny, ale i dbali o nią i uczyli tej dbałości innych. Tylko wtedy przetrwa ona w stanie nienaruszonym i będzie cieszyć kolejne pokolenia. Książkę polecam wam z wielką przyjemności!
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję @wydawnictwoborgis

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz