Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów

Najpierw woda w strumieniu zmienia kolor na czerwony. Potem na nocnym niebie gwiazdy układają się w kształt błyskawicy. Na wyspie Jorvik zaczynają się pojawiać kolejne tajemnicze znaki i nawet najstarsi druidzi nie potrafią odczytać ich znaczenia. To nie wróży nic dobrego... W tym samym czasie w stadninie pojawia się Mina, dziewczyna o przenikliwym, smutnym spojrzeniu. Rola, jaką ma odegrać, ma związek z przeszłością, której tajemnice próbują odkryć cztery przyjaciółki o magicznych mocach.

Star Stable to światowy fenomen wśród gier online! Pokochały ją użytkowniczki ze 180 krajów, w tym ponad 100 000 graczek w Polsce.

Oto druga trylogia osadzona w tym magicznym uniwersum. Dzięki niej odkryjesz jeszcze więcej niezwykłych historii i przeżyjesz zupełnie nowe przygody. Dołącz do nich, bo świat Star Stable czeka właśnie na ciebie!

Poznaj bestsellerową trylogię Star Stable.

.Tajemnica Złotych Wzgórz

.Przebudzenie legendy

.Nadchodzi mrok

oraz pięknie ilustrowane Star Stable. Opowieści z Jorvik i Star Stable. Opowieści o zmroku

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-06-15

Tagi: Dzieci od ok. 10 lat

Kup książkę Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów

Soul Riders. Sekret Ścieżki Wiatrów - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-11-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, Fripp i druidzi wspomnieli, że teraz nadszedł moment przejściowy, międzyczas. Dzięki mocom Jeźdźców Duszy-Lisa odznaczała się zdolnością uzdrawiania, Linda przewidywała przyszłość, Anne potrafiła się teleportować, a Alex posiadała magiczną moc błyskawicy- niebezpieczeństwo w postaci Garnoka zostało zażegnane. Kolejny kryzys mógł nadejść równie dobrze za pięćdziesiąt, co pięć lat".

Im bardziej uważali, że kryzys nie miał prawa teraz się pojawiać, tym bardziej atmosfera zaczynała robić się napięta. Wydarzyło się bowiem coś, co bardzo zaniepokoiło Lisę. Wśród wspomnień o matce, nadeszły inne, niestety słyszalne, co nie wróżyło niczego dobrego. Anne bardzo tęskni za przyjaciółkami. W miejscu, którym przebywa czuje się jak gruszka w koszu z jabłkami. Tylko przy nich mogła być sobą. Od jakiegoś czasu jej myśli stają się markotne. W pewnym momencie dzieje się coś, co bardzo ją przeraża. Nie jest pewna, czy wzrok płata jej figla, czy zwyczajnie dawniejsze problemy powróciły. Jak sądzicie, co tym razem się wydarzy? Jest to tom pierwszy nowej serii, więc czy to oznacza coś nowego? A może pojawienie się kogoś wszystko tu zmieni? Czy lustro będzie mogło się zmieniać i co dziwnego, jakoś pachnieć?
Oj, najchętniej to streściła bym wam całą książkę, bo tyle się tu działo! Przeczytanie jej to zaledwie dwie godzinki, ale emocje zostają z nami na bardzo długo. To taka opowieść, gdzie nawet po przeczytaniu człowiek wciąż o niej myśli. Zastanawiamy się czy seria będzie podobna do poprzedniej, czy może wróg zmieni swoje oblicze. Nie da się obok niej przejść obojętnie. Wydarzenia nas zaskakują na każdym kroku. Wydaje mi się, że dziewczynki nieco tutaj dorosły, ale całkowitą ocenę pozostawię tutaj czytającemu:-) Ja że swojej strony bardzo ją polecam!

„(…) istnieją ludzie, którzy dostrzegają więcej, niż wam się wydaje.”

Cztery bohaterki łączy wyspa Jorvik, miłość do koni i… tajemnica. Są Jeźdźcami Duszy, których misją jest obrona wyspy przed Jeźdźcami Ciemności i złymi mocami Pandorii. Alex posiada moc błyskawicy, Linda – moc przewidywania przyszłości, Lisa – moc uzdrawiania i Anne – moc teleportacji.

Są wakacje i dziewczęta odpoczywają po niedawnym starciu z Garnokiem. Przyjaciółki wiedziały, że kolejny kryzys nadejdzie, ale nie myślały, że nastąpi to tak szybko. Zaczęły pojawiać się znaki, których znaczenia nie potrafili odczytać nawet najstarsi druidzi. Woda w strumieniu zmieniła kolor na czerwony, na nocnym niebie gwiazdy układały się w kształt błyskawicy i pojawiły się listy.

W tym samym czasie do stadniny przybyła Mina, osoba o smutnym spojrzeniu. Zaprzyjaźnia się ona z Anne. Nastolatki zaczęły spędzać ze sobą coraz więcej czasu, co źle wpływało na więzi łączące Jeźdźców Duszy.

Czy pojawienie się tajemniczej dziewczyny ma coś wspólnego z pojawiającymi się znakami? Jakie sekrety przeszłości odkryją bohaterki?

To historia trzymająca w napięciu, pełna mrocznych tajemnic i magicznych zjawisk. Czytało mi się ją płynnie i z dużym zainteresowaniem, gdyż znalazłam w niej życiowe problemy, które spotykamy w realnym świecie. Mama Alex to alkoholiczka, rodzice Lindy wyjechali do Anglii, Lisę wychowuje tato, bo jej mama zmarła, a mama Anne – skrywa tajemnice.

„Życie czasem przejeżdża po nas jak rozpędzona ciężarówka.”

Książka pokazuje, czym jest przyjaźń, ale również samotność i bezradność. Po raz kolejny potwierdza się, że w przyjaźni tkwi ogromna siła. Tylko w zgranej grupie, dzięki współpracy, udaje się rozwiązać najtrudniejsze i najmroczniejsze problemy. Ukazuje, że ludzie potrafią za pomocą słów krzywdzić innych, a kłamstwo i zło czai się za każdym rogiem.

Jeśli nie wiesz jak spędzić jesienny wieczór, a lubisz historie z dreszczykiem, to ja Ci podpowiem – ciepły koc, ciepła herbata i ta książka. Gwarantuję, że nie pożałujesz.

Na wyspie Jorvik pojawia się tajemnicza dziewczynka o smutnych oczach, a jednocześnie zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Gwiazdy układają się w znak błyskawicy, woda w strumieniu zmienia kolor i to dopiero początek. Przed Alex, Lindą, Lisą i Anne, czterema przyjaciółka posiadającymi niezwykłe moce nie lada wyzwanie. Co oznaczają te znaki? Co się stanie na wyspie? Czy pojawienie się tajemniczej dziewczynki ma coś z tym wspólnego?

Star Stable to gra online, o której słyszał chyba każdy, kto ma starsze dzieci w domu. My znamy ją dość dobrze dlatego, kiedy dowiedziałam się o wydaniu drugiej trylogii osadzonej w tym świecie, wiedziałam, że w domu znajdę chętnych do czytania. Jaka się okazała. Według nas ciekawa, wciągająca. To książka pełna magicznych przygód, niebezpieczeństwa, o przyjaźni, walki dobra ze złem. Czyta się ją dość szybko, przeżywając wszystko z bohaterami.

Jeśli w waszym domu są fani gry Star Stable, ta książka będzie dla nich wspaniałym prezentem. My z
przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Star Stable. Opowieści o zmroku
Helena Dahlgren 0
Okładka ksiązki - Star Stable. Opowieści o zmroku

Tych historii lepiej głośno nie opowiadać! Z tym zegarem od początku było coś nie tak. Anne kupiła go pod wpływem impulsu od staruszki, która pachniała...

Star Stable. Opowieści z Jorvik
Helena Dahlgren0
Okładka ksiązki - Star Stable. Opowieści z Jorvik

Duchy i magia nie istnieją. Ale czy na pewno? Dawniej Linda nie wierzyła w niezwykłe moce i historie o duchach. Aż do dnia gdy odkryła, że ona i jej trzy...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz