Służąca Hemingwaya

Historia młodzieńczej fascynacji i skrywanego pożądania, wpleciona w barwny życiorys słynnego pisarza.

Latem 1935 roku do domu państwa Hemingwayów na wyspie Key West wprowadza się młoda służąca, córka biednego amerykańskiego rybaka i Kubanki, Mariella Bennet. Znany ze słabości do młodych kobiet ,,Papa" traktuje Mariellę jak córkę, lecz także rozbudza w niej namiętność. Mirella jest rozdarta między pożądaniem zaborczego pracodawcy, a pragnieniem prostego szczęścia i miłości, które może jej dać weteran wojenny, Gavin Murray. Cieniem nad upalnym florydzkim latem kładzie się potężny huragan, grożący życiu nie tylko rodziny Marielli, ale i setek weteranów wysłanych na skraj Florydy do budowy mostu łączącego wysepki z lądem. Młoda służąca staje przed groźbą utraty najdroższych jej osób.

Barwna, atmosferyczna i uzależniająca.

,,Publishers Weekly"

Erika Robuck - ceniona amerykańska autorka powieści historycznych, często inspirowanych biografiami znanych postaci.

Informacje dodatkowe o Służąca Hemingwaya:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-09-19

Kup książkę Służąca Hemingwaya

Służąca Hemingwaya - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2017-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2017,
19-letnia Mariella w 1935 roku poznaje 35-letniego Ernesta Hemingwaya: sędziego, milionera, sportowca, playboya i pisarza. ,,Wszystkich owinął sobie wokół palca." Dziewczyna po śmierci ojca opiekuje się młodszymi siostrami i apatyczną matką oraz próbuje zarobić jakiekolwiek pieniądze. Trafia jej się praca jako służącej w domu sławnego pisarza, Papy. Hemingway mieszka wraz z żoną i dwoma synami. On szybko ją polubił, traktując życzliwie, ale jakby z góry, natomiast u Marielle jego spojrzenia wywołują rumieńce. Niepokój, młodzieńczą fascynację, skrywane pożądanie- te nowe i nieznane uczucia budzą się w niej. Jak temu ulegnie, może wiele stracić... ,,Ale ty możesz powiedzieć nie." Z bohaterów najbardziej jest nakreślona właśnie Marielle: czytelnik widzi jej rozdarcie, tym bardziej, że prawie równocześnie z Papą poznaje Gavina, weterana wojennego i również on zagości w jej sercu. Przez jego postać (oraz kalekiego Jacka) pisarka ukazuje obraz weteranów, którzy są teraz połową siebie, niektórzy stracili wiele i nie mogą wrócić do normalnego życia. Nikt w sumie nie potrafił uchronić się przed stratą. Żałuję tylko, że bardzo mało jest o samym Hemingwayu- to nie jest w sumie powieść o nim, ale z tych strzępków informacji, wyłania się obraz czasami ordynarnego, pełnego przechwałek pisarza, flirciarza, który skrywa w sobie własne demony. ,,Służąca Hemingwaya" to ciekawa historia o stracie i młodzieńczej fascynacji. Polecam zainteresowanym. ,,On mnie przyciąga. Jest jak bohater jednej ze swoich książek. Domaga się uwagi."
Avatar użytkownika - grazka
grazka