reklama

Słownik najsłynniejszych wodzów i dowódców polskich

Słownik najsłynniejszych dowódców w dziejach Polski jest obszernym kompendium wiedzy o postaciach historycznych największych wodzów i dowódców w dziejach naszego kraju od czasów Mieszka I po współczesność. Będzie on z pewnością nieoceniona pomocą dla wszystkich uczących się historii oraz tych, którzy chcą usystematyzować oraz pogłębić swoją wiedzę.

Informacje dodatkowe o Słownik najsłynniejszych wodzów i dowódców polskich:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: b.d
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
ISBN: 83-7435-094-6

Kup książkę Słownik najsłynniejszych wodzów i dowódców polskich

Słownik najsłynniejszych wodzów i dowódców polskich - opinie o książce

Avatar użytkownika - RyanKam
RyanKam
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
O dziwo, bardzo ciekawy słownik, który przedstawia ponad 200 sylwetek polskich dowódców od czasów Mieszka I (łącznie z nim) aż po polską misję w Afganistanie oraz Iraku. Największym plusem książki jest różnorodność dobranych dowódców. Autor przedstawił nie tylko najbardziej znanych, podręcznikowych, ale również tych, którzy choć zapomniani, wielce przyczynili się do sukcesów oręża polskiego. Choć praca pana Spórny jest słownikiem, czyta się ją jak normalną książkę, pisaną prozą. Myślę, że przyczynia się do tego zwięzłość opisów, anegdoty wplecione w główny tekst oraz pewien schemat jaki zastosował autor. Przy każdej postaci zostają podane jego dane biograficzne, jednostki w których służył, otrzymane odznaczenia, prace wojskowe, które napisała dana postać. Na plus można zaliczyć też to, że autor przy niektórych (aż szkoda, że tylko niektórych) podał dodatkową literaturę, która umożliwia czytelnikowi lub czytelniczce (Emilia Plater też jest!) pogłębienie wiedzy na temat dowódcy, którego życiorys zrobił szczególne wrażenie. Pomimo upływu 10 lat od ukazania się tej pracy, szczerze ją polecam. Bo to książka zarówno dobra dla historyka jak i miłośnika historii
Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung